На болгарському порталі петицій оприлюднено звернення до Синоду БПЦ з вимогою визнати Православну Церкву України. Про це повідомляє Сerkvarium з посилання на телеграм-канал Autokephalia.
У тексті йдеться про те, що кремлівський режим Путіна анексував Крим, розпочав війну проти України на Донбасі. Молоді люди стали на захист своєї Батьківщини та віддавали власне життя. У той час як РПЦ розповідала, що має духовно захищати українців. Після цього були масові звернення вірян з проханням надати автокефалію. Вселенський патріархат підтримав цю ідею та скасував акт 1686 року про право Москви висвячувати митрополита Київського.
"Як і інші православні народи, православні українці заслуговують на власну автокефальну церкву", – йдеться у тексті петиції.
Болгари розуміють, під яким тиском перебуває їхній єпископат, проте вони впевнені "що ваша совість і ваша канонічна свідомість змусять вас стати на бік справедливості та канонів".
"Ми хочемо запевнити вас, що ми, громадяни, які підписали цю петицію, міцно стоїмо за вами, і ми впевнені, що болгарські державні установи також підтримають вас", ‒ наголошують автори документу.
Джерело: 5.ua


