УКР РУС
» » "Вияв широкої підтримки": реакція Президента й МЗС на ухвалену резолюцію щодо російської агресії
Всі новини

"Вияв широкої підтримки": реакція Президента й МЗС на ухвалену резолюцію щодо російської агресії

Ухвалення генеральною Асамблеєю ООН резолюції – це документація чергового міжнародного злочину Росії. Таку заяву зробив Президент України Петро Порошенко у своєму дописі щодо рішення Генасамлеї.


Глава держави наголосив, що цей документ не лише заклик міжнародної спільноти звільнити українських моряків, а й консолідація сил задля деокупації Криму.

"Агресивно мілітаризуючи регіон, Кремль продовжує дестабілізувати світову стабільність і порядок. Спершу, окупацією українського Криму, він розтоптав принцип непорушності кордонів. А тепер хоче перетворити Чорноморсько-Азовський регіон на сіру зону свого виключного контролю. Нині під прицілом Кремля – не лише свобода судноплавства, а й режим нерозповсюдження ядерної зброї", – написав Порошенко.

В Українському МЗС, коментуючи резолюцію зазначили, що Росія застосувала "відчайдушні потуги" щоби зашкодити ухваленню документа. У заяві зовнішньополітичного відомства йдеться: Російська Федерація порушила свої зобов'язання у межах низки міжнародних договорів, зокрема, Конвенції ООН про морське право та Будапештського Меморандуму.

"За російської окупації Крим перетворився на потужну військову базу, яка загрожує безпеці та стабільності не лише Чорноморського регіону, а й Середземномор’ю та Близькому Сходу. Важливим елементом резолюції є засудження побудови та відкриття Російською Федерацією Керченського мосту, а також збільшення військової присутності Російської Федерації в акваторіях Чорного і Азовського морів", – йдеться в заяві.

Резолюцію прокоментував і заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця.

"Ухвалений документ є проявом широкої підтримки українській стороні і чітким сигналом державі-агресору щодо провокацій", – заявив він. І поза увагою, – вважають в МЗС, – такі дії міжнародна спільнота не залишить.

Відповідну резолюцію ухвалили на засіданні Генасамблеї організації у Нью-Йорку. За відповідне рішення проголосували 66 країн, 72 утрималися. Проти висловилися 19. Серед них Росія, Вірменія, Білорусь, КНДР, Куба, Іран, Венесуела та інші.

Згідно з приписами резолюції, ООН закликає РФ негайно припинити мілітаризацію Чорноморського та Азовського регіонів, адже це загрожує не лише Україні, але й, "підриває безпеку та стабільність сусідніх держав та регіону Європи". У документі також застерегли Кремль від порушення норм міжнародного права щодо пересування акваторією Чорного та Азовського морів, засуджується будівництво Керченського мосту.

В ООН висунули Росії ще кілька вимог, зокрема, звільнення захоплених українських суден та моряків, виведення військових сил з окупованих територій Криму.

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну