Активного переходу релігійних громад Чернігівщини з Української православної церкви (МП) в УПЦ-КП останнім часом не спостерігається, але всередині церкви обговорення питання, що робити далі, ведеться. Про це повідомив керівник Чернігівської єпархії УПЦ (КП), архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря), пише "Укрінформ".
"Я думаю, що всі чекають Томосу, чекають, що буде далі, тим паче, що Московський Патріархат сам сіє такі настрої – не треба, мовляв, поспішати. Але я знаю, що безпосередньо всередині цієї церкви обговорення ведеться – вони обмірковують, думають, зважують", – стверджує він.
За його словами, ще півроку тому про автокефалію в Московському патріархаті ніхто не говорив. А якщо хтось і заводив мову, то провідники церкви заявляли, що ніяких рішень з цього приводу не буде. Сьогодні ж усі бачать, що справа рухається, заявив він.
Він додав, що за останні чотири роки на Чернігівщині до УПЦ КП перейшло три релігійні громади і один священик. За його словами, все відбулося мирно й без конфліктів.
Джерело: 5.ua


