УКР РУС
» » Майже відсутній мобільний зв'язок та інтернет: подробиці військового перевороту у М'янмі
Всі новини

Майже відсутній мобільний зв'язок та інтернет: подробиці військового перевороту у М'янмі

Замість спокійного засідання парламенту – військовий переворот. У М'янмі заарештували президента та лідерку правлячої партії. А країною тепер керує генерал, якого звинувачують у геноциді національних меншин. Про перебіг подій у країні розповідала журналістка "5 каналу".
Військові затримали лідерку правлячої партії М'янми "Національна ліга за демократію", очільницю МЗС та фактичну лідерку країни Аун Сан Су Чжі. А також президента країни Він М'яна та інших високопосадовців. У країні оголосили надзвичайний стан, який діятиме упродовж року. На цей час влада переходить до рук генералів. Фактично, головою М'янми став головнокомандувач збройних сил – Мін Аун Хлайн. Дії саме цього генерала всередині держави мають ознаки геноциду проти національних меншин, – вважає міжнародна спільнота. Ще минулого тижня він погрожував скасувати конституцію, якщо, за його словами, не виконуватимуться закони. Тоді військові заперечували, що головнокомандувач погрожував заколотом. А зараз Хлайн здобув контроль над законодавством, адміністрацією та судовою владою.
Інтернет та телебачення у країні практично не працює. Майже відсутній мобільний зв’язок. Транслюють лише державні телеканали. Там показують винятково пропагандистські ролики, які закликають визнати владу військової хунти.
Люди у містах кинулися до крамниць. Біля банкоматів черги. Люди масово намагаються зняти готівку. Однак через проблеми зі зв'язком банки припинили обслуговування. А противники військової хунти закликають людей не миритися з переворотом та виходити на протести. Влада у М'янмі від 2015 року розділена між цивільною владою та військовими. Вони, за конституцією, мають квоту на 25% місць у парламенті. А також контроль над трьома міністерствами. Спочатку вони співіснували нормально. Але відносини загострилися через невдоволення результатами виборів у листопаді. Більшість на них отримала партія "Національна ліга за демократію". Такі результати не визнали військові та назвали їх сфальсифікованими. Вранці новий склад парламенту мав розпочати своє перше засідання. Натомість – військові вирішили інакше і захопили владу. У світі засудили дії військових М'янми та закликали якомога швидше звільнити заручників. Мирослава Танська, "5 канал" Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну