Перше засідання щодо відновлення честі та гідності колишнього керуючого Вінницькою єпархією Симеона так і не відбулося. Слухання перенесли, бо суддя на лікарняному.
Після створення Православної церкви України митрополит Симеон перейшов до Єдиної помісної церкви. На засіданні синоду російської церкви в Україні його звільнили з посади та призначили керувати Вінницькою Єпархією владику Варсонофія.
Симеона звинуватили в ухиленні від службових обов'язків. 28 грудня торік церковнослужитель звернувся з позовом до суду. Каже, таким чином хоче захистити власну честь та гідність. Врешті, домагатиметься через суд довести безпідставність і неадекватність реакції в Московському патріархаті.
Їх дії Симеон пов'язує з гібридною війною, яка триває не лише на передовій, а і у духовенстві.
"Полягає позов у тому, що безпідставно був звільнений Симеон з посади. Судовий позов доступний у ЗМІ і позиція Симеона відображена на офіційному сайті Вінницької єпархії і з того часу як це було опубліковано нічого не змінилося. Ми чекаємо розгляду заяви у суді", – прокоментував керівник прес-служби Вінницької єпархії ПЦУ Владислав Демченко.
"Церковні канони забороняють клірикам звертатися до світського суду з розгляду церковних питань. Питання має розглядати церковний суд. Це є порушення канонічних правил, до яких митрополит Симеон вдався. Оскільки в нашій державі, держава відділена від церкви, я сумніваюсь у тому, що світський суд може вимагати від митрополії поновлення Симеона на роботі", – прокоментував прес-секретар Вінницької єпархії Московського патріархату Володимир Пучков.
Засідання ж не відбулося через лікарняний судді. Як повідомили у прес-службі міського суду, про час і дату засідання сторонам повідомлять згодом.
Джерело: 5.ua


