Україна не очікує конкретних результатів від сьогоднішніх тристоронніх газових переговорів у спільному форматі з Євросоюзом та Росією. Про це заявив Юрій Вітренко у коментарі DW, передає "5 канал".
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" наголосив, що на політичній зустрічі неможливо погодити усі аспекти. При цьому нагадав – останню експертну зустріч Росія проігнорувала.
Зі слів Вітренка, для подальшого транзиту потрібен контракт між російським "Газпромом" та вітчизняним "Укртрангазом". Також потрібна і додаткова угода з "Газпромом" – як з постачальником газу. Ідеальний варіант для України, коли європейські компанії будуть бронювати необхідні обсяги та купувати газ на українсько-російському кордоні.
Сьогодні у Брюсселі розпочався другий раунд газових перемов. Серед учасників обговорень: міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, міністр енергетики Росії Олександр Новак і представник "Газпрому" Олександр Медведєв.
"Російська Федерація хоче за будь-що обійти Україну. За цим проектом (газопроводу "Північний потік-2" – 5.UA) стоїть частково і геополітична, і військова логіка. Ми в "Нафтогазі" наполегливо працюємо над тим, щоб пояснити нашим європейським партнерам – чому цей проект суперечить інтересам Європи і чому він є так званим "троянським конем". Якщо його таки збудують, європейцям доведеться згодом серйозно розплачуватися. У разі припинення транзиту газу, Україна втратить більше $3 млрд", – зазначив Коболєв.
Раніше Андрій Коболєв вже висловлював занепокоєння, що Росія затягує процес і на початку 2020-го року транзит російського газу через Україну може припинитися взагалі. А це вдарить по українській економіці.



