Командувач Військово-Морськими силами ЗСУ Ігор Воронченко запропонував себе в обмін на українських моряків, захоплених Росією у Керченській протоці. Про це він заявив у інтерв'ю газеті Bild, передає DW.
Зі слів адмірала, він готовий вирушити до російської тюрми, якщо президент РФ Володимир Путін звільнить українських військовополонених.
"У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують в Росії", – заявив глава ВМС України.
Також на думку Воронченка, військові кораблі країн НАТО навряд чи змогли б допомогти вирішити ситуацію в Азовському морі.
"Існує угода від 2003 року, за якою будь-якому військовому судну для заходу в Азовське море необхідний дозвіл і від України, і від Росії. Це означає, що навіть якби Україна хотіла, Росія б цього не дозволила", – зауважив він.
Проте адмірал закликав НАТО збільшити свою присутність в Чорному морі.
Джерело: 5.ua


