УКР РУС
» » Як позбутися скрипу в паркеті: докладний гід із ремонту та догляду
Всі новини

Як позбутися скрипу в паркеті: докладний гід із ремонту та догляду

З плином часу, навіть у ретельно укладеного паркету, можуть виникнути скрипи. Цей неприємний звук може бути наслідком різних причин, які потребують конкретних технічних рішень. Потріскування підлоги явна ознака того, що елементи покриття почали рухатися і потребують уваги.

Однією з причин такої проблеми можуть бути неякісні матеріали або недотримання технології укладання. Тому, перш ніж як купити паркет, потрібно підійти до цього питання з усією відповідальністю, щоб уберегтися від виникнення проблем у подальшій експлуатації паркетного підлогового покриття.

Причини скрипу паркету


 1. Відклеювання від основи. Просте рішення - просвердлити отвір у скрипучій планці й впорснути паркетний клей. Гарантований результат після невеликого ремонту.
 2. Проблеми з чорновою підлогою. Якщо скрип пов'язаний з дефектами лаг або чорнової підлоги, рекомендується залучити професіоналів для демонтажу і перевірки підлоги.
 3. Низька якість паркету. У разі використання паркету низької якості, рішенням може бути його заміна високоякісним матеріалом від надійного виробника.
 4. Нерівна основа. У разі укладання паркету на нерівну основу, необхідно перестилати паркет, а підлогу - перезаливати. Використання фанери на стяжці може зменшити ймовірність скрипу.
 5. Відсутність зазорів. Зазор між стіною і паркетом забезпечує вільне розширення і звуження планок. Відсутність цього зазору може призвести до тертя і, отже, до скрипу.
 6. Проблеми з плінтусом. Неправильне кріплення плінтуса може стати джерелом скрипу. Плінтус слід кріпити до стіни, а не до самого паркету.

Боротьба зі скрипом у паркетній підлозі: ефективні рішення

Шуми, що виникають під час тертя дерев'яних планок, часто викликають роздратування не тільки у власників житла, а й у сусідів знизу, адже кожен крок стає чути. Зазвичай для усунення цього дефекту потрібно багато часу, оскільки необхідно розбирати підлогу. Єдиним винятком є випадок, коли скрип з'являється через деформацію паркетної дошки через перепади температури або вологості.
Розглянемо, як можна позбутися скрипу і які причини його появи існують.

Нерівна бетонна основа

Якщо стяжка недостатньо рівна, це може призвести до деформації паркету, зміщення і навіть порушення цілісності покриття. Помилка полягає в тому, що паркет укладається на бетонну стяжку без попереднього монтажу додаткового шару з фанери, ДВП або ДСП. Якщо такі роботи не були виконані, власник приміщення ризикує не тільки скрипом, а й відшаровуванням покриття. Неправильно закріплені з'єднання можуть призвести до тертя і малопомітних рухів планок, викликаючи неприємні звуки.
Якщо ви впевнені, що причина скрипу - непідготовлена основа (відсутність фанери, ДВП, ДСП), доведеться проводити будівельні роботи заново. Паркет потрібно повністю зняти, укласти або перекласти проміжний шар, що відокремлює фінішне покриття від основи, і тільки після цього розпочинати укладання паркету.
Для уникнення проблем з підлогою в майбутньому краще виконувати роботи з дотриманням технології, що заощадить час, нерви та гроші.
Важливо пам'ятати! На поверхні основи не повинно бути перепадів висот понад 2 мм на квадратний метр. Інакше скрип не зникне. Крім того, порушення цього правила може призвести до швидкого зносу оздоблювального матеріалу.
Тільки при дотриманні технології укладання і правильній підготовці основи можна досягти створення якісного покриття, вільного від скрипів.

Дефекти лаг, порушення їхнього розташуванняУ цьому випадку, як і в першому, без демонтажу паркетних дощок не обійтися. Якщо виявлено значні дефекти лаг, потрібна повна заміна або заміна тільки тих елементів, які непридатні для використання.
Якщо лаги придатні, такі дії:
 • Перевірка кроку між лагами (не більше 30 см). Перевищення цього значення може викликати скрип під час навантаження і рух планок.
 • Ревізія гідроізоляційного і теплоізоляційного шарів. За необхідності їх заміна.
Таким чином, тільки з дотриманням технології укладання і правильною підготовкою основи можна створити якісне покриття, вільне від скрипів під час експлуатації.

Зазор між вирівнювальним шаром та підложкою

Це може статися, якщо фанера або ДВП недостатньо міцно прикріплені до чорнової підлоги. Якщо скрип чути тільки в певній частині кімнати, нема потреби проводити великі роботи. Замість цього можна встановити опори та залити розчин у порожнечі. Для цього доведеться зняти кілька дощок паркету, щоб виявити проблемну ділянку. Далі, використовуючи свердло діаметром 10 мм, робиться отвір, який заповнюється цементно-піщаним розчином (з однієї частини цементу і трьох частин піску). Заливка повинна застигати протягом доби, після чого процедуру можна повторити.
Після повного висихання розчину можна повернути паркетні дошки на місце. Скрип, який турбував раніше, має зникнути.

Неправильний вибір підкладки

Укладання додаткового прошарку - важливий етап монтажу паркету, що дає змогу усунути невеликі нерівності (до 2 мм), а також забезпечує додаткову волого- та звукоізоляцію. Рекомендується використовувати підкладку, виготовлену з поліетиленової плівки й спіненого полістиролу. Вона стійка до механічних впливів, еластична, вирівнює поверхню і має гарну звукоізоляцію. Під час вибору підкладки зі спіненого поліетилену важливо також врахувати необхідність укладання вологоізоляційного шару. Це особливо важливо під час використання коркової підкладки, яка характеризується високим вологопоглинанням.

Неправильна технологія укладання дошки

Під час вибору натуральної дерев'яної підлоги важливо врахувати її властивості. Деревина реагує на зміни температури та вологості, що може призвести до розбухання або сушіння матеріалу. Відсутність достатніх зазорів може призвести до того, що підлога при зміні умов почне взаємодіяти зі стіною.
Ще однією причиною неприємних звуків може бути особливість конструкції паркетної дошки, наприклад, неправильне укладання паркету з торцевими засувками, що призводить до зсуву рядів і скрипу під час ходьби. Вирішення проблеми може полягати у збільшенні зазорів навколо периметра. Це може вимагати демонтажу плінтуса, часткового обрізання крайніх планок і подальшого встановлення плінтуса на місце.

Відшарування паркету від основи

Якщо проблема обмежена певними ділянками, можна провести дрібний ремонт.
 • Позначте місця скрипу, закріпивши квадратики малярської стрічки приблизно посередині кожної проблемної ділянки.
 • Зробіть свердління отворів діаметром 2 мм до порожнеч між паркетом і основою.
 • Заповніть отримані порожнини клеєм з використанням шприца.
 • Після висихання клею приберіть малярську стрічку й очистіть місця від надлишків клею.
 • Рекомендується поставити вантаж на відремонтовані ділянки та тимчасово припинити використання.
Важливо! Щоб приховати сліди свердління, після висихання клею в отвори можна вкласти воскову крейду, а потім полірувати поверхню підлоги.

Всихання паркетних планок


Якщо паркетні планки стали скрипіти через надмірно сухе повітря, можна вжити таких заходів:
 • Прибрати планки, що тріскаються, і закрити зазори картоном, повернувши планки на місце і прибивши їх цвяхами з поглибленням на 1-2 мм.
 • Циклювати та лакувати поверхню, заповнивши щілини, що утворилися, спеціальними сумішами.
 • Провести заміну тріснутих планок.
 • Використовувати дерев'яні штифти, вбиваючи їх у просвердлені отвори між планками, що скриплять, під кутом 45 градусів, змащуючи клеєм.
Проблема скрипучого паркету вимагає своєчасних ремонтних заходів. Що раніше їх буде вжито, то легше уникнути необхідності повної заміни покриття. Важливо не тільки дотримуватися технології укладання паркету, а й стежити за умовами в приміщенні після завершення робіт.
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну