Громада селища Богородчани, що на Івано-Франківщині, зголосилася перейти до Православної церкви України. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.
На зборах, що відбулися напередодні, 3 лютого, були присутні і депутати райради, водночас, приїхали й зо два десятки священиків Московського патріархату.
Втім, діалогу з вірянами не вийшло – під гімн України керовані російською православною церквою священнослужителі залишили приміщення зали місцевого будинку культури. В будівлі залишилося понад дві третини парафіян, які підтримали перехід до Православної церкви України.
Натомість, сам храм святих апостолів Петра й Павла – досі лишається опечатаний та під охороною. Позаяк ще 2017-го року райрада не підтримала продовження оренди споруди Московському патріархату.
Натомість, у МП стверджують, що зібрання громади ініціював голова Богородчанської райради, що є порушенням правил проведення парафіяльних зборів. Також стверджують, що мають понад 2 сотні голосів вірян, які не підтримують перехід від Московського патріархату до ПЦУ.
"Як і ваша, так і наша громада релігійна – зареєстрована українською юстицією і в реєстрації юстиції написано: реєстрація української православної церкви, крапка! Це не вам вказувати нам!", – прокоментував протоієрей Московського патріархату Володимир Шувар.
"Коли ще в Москві квакали жаби - у Києві вже була митрополія. У Києві була митрополія, а Москви не було!", – заявив, своєю чергою, депутата облради Святослав Никорович.
Джерело: 5.ua


