УКР РУС
» » Українцям встановлять безкоштовні газові лічильники: в Нафтогазі назвали умови
Всі новини

Українцям встановлять безкоштовні газові лічильники: в Нафтогазі назвали умови

Українці, які не мають вдома лічильників, платитимуть за газ менше. Кабінет міністрів знизив норму споживання. Замість майже 10 кубів люди сплачуватимуть за 3,3 кубометри. Цей обсяг нараховуватимуть на одну зареєстровану людину. Під час засідання урядовці зобов'язали компанію "Нафтогаз" безоплатно встановити споживачам лічильники газу. За словами профільного міністра, на це знадобиться близько 2,5 мільярдів гривень.


Уже не перший місяць українці скаржаться на завищені норми споживання газу – по майже 10 кубів на людину в місяць. Відповідно і на захмарні цифри в платіжках. Використав норму чи ні, як не маєш лічильника – то сплачуй.

"Їх неможливо використати. Вони ж виставляють на кожну людину. Я на дачі засікав: на 5 осіб сім'ї – це 8 кубів, і це при консервації ", – коментує Ольга Юрченко.

Разом із газом ідуть вгору й цінники на підігрів води.

"Є різниця – 3 куба нагріти і 9, це слонів можна купати в цій воді", – міркує Надія Гевока.

Люди вже готові масово судитись, але урядовці зупиняють. Бо затверджують нові норми споживання газу. Це для тих, хто не має лічильника.

3,29 кубометрів газу на одну людину в місяць. До сьогодні діяла норма споживання газу втричі більша – 9,8 кубів на місяць.

Такий обсяг у майже 10 кубів діє від минулого року. Бо суд скасував торік норму 3 і 3. Тепер уряд своїм рішенням фактично її повертає. І ще й зменшує на 1 соту.

"Платіть фактично те, що споживаєте, або по тим нормам, які працювали до того, коли їх скасував суд, вони сьогодні будуть поновлені", – заявив глава уряду Володимир Гройсман.

І це не єдине газове рішення на сьогодні. Уряд хоче обліку. Тож рекомендує НАК "Нафтогаз" забезпечити українців приладами обліку блакитного палива. Безкоштовно. На встановлення лічильників компанії готові передбачити у його фінплані 2,5 мільярди гривень. За ці гроші прилади мають отримати понад три мільйони українців.

Щоб замовити лічильник достатньо звернутися із заявою до газопостачальної організації з трьома документами. Договір на постачання, ідентифікаційний код і адреса проживання.

Звертатися треба саме до газопостачальної організації (конкретно – Нафтогазу) і письмово оформити контракт.

"Нам потрібен контракт з цією людино, як зі споживачем газу. Цей контракт може підписати наша газорозподільча компанія", – прокоментував голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

Це перша умова, за якої Нафтогаз готовий ставити лічильники українцям. Умова друга – фінансовий план від Кабміну. Іншими словами: спершу – гроші, потім – стільці.

"Як тільки кошти будуть передбачені, ми можемо зробити це тим споживачам, які стануть клієнтами Нафтогазу", – пояснив Коболєв.

У Міністерстві палива та енергетики порахували: за умов належного фінансування, Нафтогаз може ставити по півмільйона лічильників на місяць. І в ідеалі забезпечити приладами обліку українців за півроку.

Анна Мірошниченко, Оксана Нечипоренко, Олексій Тищенко, "5 канал"


Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну