УКР РУС
» » Субсидії-2019: корисна інформація про три етапи монетизації та SMS-сповіщення
Всі новини

Субсидії-2019: корисна інформація про три етапи монетизації та SMS-сповіщення

У 2019 році в Україні стартувала монетизація субсидій для оплати тарифів за комірне. Тож українці зможуть отримати кошти у готівковій формі. При цьому механізм призначення субсидії залишається незмінним – змінюється тільки алгоритм виплати субсидій, передає УНІАН.

Як відомо, монетизація субсидій в Україні відбуватиметься у три етапи.

З 1 січня 2019 року – для тих сімей, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія потраплятиме до "Ощадбанку" до 5 числа кожного місяця. На цей момент в банку вже знатимуть суму вашого рахунку за комуналку, тож гроші перераховуватимуть постачальникам послуг.

При цьому чим більше розмір субсидій - тим більшу кількість платежів вона покриватиме. Натомість залишок коштів українцям доведеться заплатити самотужки. Банк за допомогою SMS інформуватиме, скільки залишилося доплатити.

З 1 травня 2019 року монетизація субсидій торкнеться тих, хто отримує субсидію не перший рік. Всі одержувачі субсидій (крім тих, хто звернувся за нею вперше цьогоріч), у травні мають подати декларацію про доходи та заяву на монетизацію до свого Управління соцзахисту.

Після цього на кожну заяву відкривається рахунок у банку. Субсидії направлятимуть на оплату тепла, електроенергії, води і газу. Щомісячно "Ощадбанк" надсилатиме SMS про надходження субсидії та про її залишок. По завершенню опалювального сезону невикористані гроші перерахують на рахунки отримувачів субсидій. Їх "Ощадбанк" відкриє автоматично.

Оформлювати платіжки відтепер будуть самі постачальники послуг, а банк - перераховуватиме субсидію. Її розмір, оплачені послуги та залишок на рахунку можна буде перевірити в особистому кабінеті. 

З 1 жовтня 2019 року монетизація в Україні запрацює повністю – кожен субсидіант за результатами опалювального сезону отримуватиме готівкою все, що було зекономлено.

Загалом у бюджеті на поточний рік на виплату субсидій урядовці заклали 55 млрд гривень.

Водночас з 1 травня 2019 року українці можуть отримувати компенсацію за неякісні комунальні послуги. Уряд навіть розробив спеціальний акт-претензію, розпочинаються також перевірки якості комунальних послуг. Стосується це послуг водопостачання, водовідведення, опалення, гарячої води, вивезення сміття та управління багатоквартирним будинком.

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну