Глава Національного банку України Яків Смолій анонсував випуск в обіг монет номіналами 5 і 10 гривень. Нові 5-гривневі монети можуть з'явитися вже цього року, а 10-гривневі не раніше наступного року. Про конкретні терміни в НБУ поки не говорять, водночас обіцяють інформувати про це українців за кілька місяців до старту. Про таке повідомляє УНІАН з посиланням на НБУ.
Випуск нових монет обумовлений як поточними потребами держави і економіки, так і світовим досвідом. Зокрема, в міжнародній практиці номінальні ряди мають в середньому 12 номіналів грошових знаків.
Монети виготовлені зі сталі з гальванічним покриттям. А перехід на монети Нацбанк пояснює більш тривалим терміном їх служби в порівнянні з паперовими купюрами. Окрім цього, цей крок дозволить державі заощадити близько мільярда гривень.
Головний економіст "Альфа-Банку" (Україна) Олексій Блінов запевняє, що випуск монет замість банкнот не є емісією грошей, оскільки в Україні частка готівки в економіці в останні роки активно знижується.
Джерело: 5.ua




