УКР РУС
» » Друге життя для ялинки: як працюють столичні пункти перероблення хвойних
Всі новини

Друге життя для ялинки: як працюють столичні пункти перероблення хвойних

У столиці запрацювали пункти прийому новорічних дерев. Ялинки й сосни почали утилізовувати екологічно корисним способом. Тож і стихійний звалищ має бути менше, і дерева знову стануть у пригоді. Як переробляють дерева та де їх потім використовують – розповість Ірина Сисак.

Хоч новорічно-різдвяні свята ще не закінчилися, в столиці вже запрацювали пункти прийому ялинок. Саме сюди кияни можуть принести святкове дерево на утилізацію.


Новорічні дерева проходять обробку через агрегат для подрібнення гілок. Результат роботи – щепа. Її використовують для підсипання хвойних. Це не добриво, пояснюють комунальники. У такий спосіб вдається захистити ґрунт від пересихання та перегріву.


"Зберігаємо, використовуємо для підсипання, для зберігання вологи під лунками, під кущами", – розповів озеленювач КП з утримання зелених насаджень Дарницького району Олег Свиридов.

А підсипати є що: цього року комунальне підприємство висадило сімсот молодих хвойних дерев. Уже навесні для них використають свіжу щепу.

Більшість опитаних перехожих запевнили – живу ялинку в оселях не ставлять, тому пунктами не цікавилися, але ідею загалом підтримують.

А ті, хто мають живі дерева, запевняють: обов'язково скористаються послугою.

"Свідомість мешканців з кожним роком стає вищою, тому що дійсно, частіше, більше почали приносити ялинок до нас на базу", – розповіла директорка комунального підприємства Людмила Філінська.


Новорічні ялинки, сосни та смереки кияни можуть принести у 10 пунктів утилізації, які розпочали роботу вже від 2-го січня. Але перед тим просять очистити дерева від прикрас.

"Будь ласка, знімайте дощик, знімайте іграшки, бо наш агрегат може зламатися з того", – пояснює пані Людмила.


Пункти утилізації ялинок відкривають у Києві вже кілька років. Особливий наплив дерев – після Водохреща. Тоді дробити хвойні доводиться ледь не щодня. Торік, після завершення свят, кияни здали на утилізацію понад 10 тисяч ялинок. Але пункти прийому свою роботу не припиняють – останнє новорічне дерево на Дарницьку базу принесли у травні.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну