УКР РУС
» » 700 поранених і барикади в Парижі: що потрібно знати про протести "жовтих жилетів"
Всі новини

700 поранених і барикади в Парижі: що потрібно знати про протести "жовтих жилетів"

У перших числах грудня у Франції з новою силою спалахнули заворушення, в які вилилися акції масового протесту проти підвищення ціни на пальне так званих "жовтих жилетів". Протести у Франції переросли в справжню "революцію".

Правоохоронці намагалися взяти під контроль вуличні заворушення, але навіть застосування сльозогінного газу, шумових гранат і гумових куль не зупиняє демонстрантів. За словами людей, які беруть участь в акціях на вулицях Парижа, протест є початком революції. На питання про те, коли ж вона закінчиться, демонстранти відповідають, що готові стояти до останнього. Люди кажуть, що більше не вірять владі, адже вона намагається вирішити проблему за допомогою поліцейського насильства.

За час заворушень вже загинуло двоє протестувальників, поранено близько 700 осіб – як поліцейських, так і маніфестантів, понад 700 осіб заарештовано по всій країні. Заради чого були принесені такі жертви і з чого почалися протести "жовтих жилетів" – читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".



Революція почалася в інтернеті

Всі попередні протести проти підвищення цін на пальне були організовані профспілками. Протест "жовтих жилетів" став першим у новітній історії Франції, який був організований з ініціативи пересічних французів – притому виключно за допомогою інтернету та соціальних мереж.

Ще в травні 2018 року жінка-автомобіліст, продавщиця косметики Прісцилла Людовскі з департаменту Сена і Марна (регіон Іль-де-Франс) публікує онлайн-петицію з вимогою знизити ціни на пальне. Згідно з рішенням французької влади, в 2019 році податок на дизельне пальне має зрости на 6,5%, а на бензин – на 2,9%. Такі дії влада аргументує боротьбою із забрудненням атмосфери.

12 жовтня 2018 року французька газета "Parisien" передруковує петицію, і вже до кінця листопада кількість французів, що підписали її, перевалила за мільйон. Наступна петиція набирає вже 6 млн переглядів – тобто кожен десятий француз не залишився байдужим до заклику газети. Власне кажучи, пропозицію заблокувати Паризьку окружну дорогу, яка призвело 17 листопада до масових протестів у Франції через підвищення цін на бензин, теж було опубліковано в мережі.

Як результат, 17 листопада в різних регіонах країни на вулиці вийшло понад 120 тис. протестувальників, причому в Парижі спочатку мирна акція вилилася в сутички з поліцією. "Жовті жилети" – як прозвали мітингувальників завдяки світловідбивальним жилетам, які вони використовують, – намагалися прорватися до Єлисейського палацу, проте їх зупинили поліцейські, які пустили в хід сльозогінний газ. Однак центральна магістраль Парижа, Єлисейські поля, незважаючи на всі зусилля поліції так і залишилася заблокованою. В районі Ам'єна до протестувальників, які заблокували шосе, приєдналися байкери.

Наступного дня Міністр внутрішніх справ Франції підбив підсумки першого етапу протистояння: 287 100 осіб взяли участь в акціях по всій країні, одна людина загинула (63-річна мітингувальниця з необережності водія потрапила під колеса автомобіля), 409 поранено і 117 заарештовано.

Страйкувальники понівечили Тріумфальну арку

24 листопада почався новий виток протестів "жовтих жилетів" у Франції: на Єлисейських полях побудували барикади. Мітингувальники стали поводитись куди агресивніше. Так, "жилети" почали нападати на журналістів і пересічних водіїв, які не беруть участі в акціях протесту, а напередодні в місті Енен-Бомон в департаменті Па-де-Кале на півночі країни спалили поліцейську машину. Семеро поліцейських отримали поранення.

За даними журналістів, кількість "жовтих жилетів" у Парижі постійно зростає – з різних районів країни на автобусах і поїздами перебувають усе нові учасники акції. Практично всі учасники протесту – це міцні чоловіки у віці 20-40 років. Серед мітингувальників поліція упізнала близько сотні агресивно налаштованих активістів з ультраправих угруповань і понад 200 – з ультралівих.

За словами міністра внутрішніх справ Франції Крістофа Кастанера, в цілому на вулицях і площах Парижа перебуває близько восьми тисяч "жовтих жилетів", які побудували барикади на Єлисейських полях, проте незабаром їх "взяли під контроль сили поліції". Напір мітингувальників стримують близько 3 тисяч поліцейських і жандармів.

1 грудня французькі силовики поступово почали переходити від глухої оборони до контрнаступу: в результаті були заарештовані близько 400 протестувальників. Наступного дня пішли чутки про те, що у Франції можуть ввести режим НС – кілька поліцейських профспілок закликали владу ввести режим надзвичайного стану в країні. Про це заявив офіційний представник французького уряду Бенжамен Гриво. За його даними, в суботу, 1 грудня, люди в масках влаштували масові погроми, підпалили кілька будівель і заблокували транспортний рух.

"Ми повинні зробити все, щоб ці інциденти не повторювалися", - заявив Бенжамен Гриво.

Фото: AFP

Побоювання влади легко зрозуміти: адже мітингувальники не обмежилися барикадами з бруківки або перевертанням поліцейських машин. На жаль, згідно з повідомленням Le Figaro, демонстранти серйозно пошкодили Тріумфальну арку.

Символ Франції, якому в жовтні виповнилося 129 років, став одним з епіцентрів зіткнень під час протестів. У підсумку учасники протесту обписали стіни монумента різноманітними фразами на кшталт "Макрона у відставку", "Жовті жилети" святкують тріумф "і так далі. Також вандали пошкодили декоративну обробку монумента і статуї, які прикрашають монумент.

Президент Франції заявив, що "жодна причина не виправдовує осквернення Тріумфальної арки", але владі все ж довелося піти назустріч мітингувальникам. Увечері 2 листопада Франсуа Макрон доручив прем'єру зустрітися з представниками "жовтих жилетів". Про це повідомляє Le Monde.



Підсумки підіб’ємо

3 листопада у Франції судять 140 учасників протестів "жовтих жилетів", повідомляє агентство AFP із посиланням на прокуратуру французької столиці. Крім того, продовжили терміни затримання для ще 111 протестувальників, яких заарештували раніше.

Також у Парижі підрахували збитки від протестів "жовтих жилетів". За даними паризької мерії, сума збитку на цей момент становила від 3 до 4 млн євро.

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну