Україна має тенденції до 2025 роки перейти на власний газ, втім поки на шляху до цього існує чимало проблем. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболев.
Коментуючи те, наскільки активно Україна пускає на свою територію компанії, які готові видобувати газ, Коболев згадав, що наприклад Полтавська область, робить це не досить активно: "Полтавська область – не дуже активно пускає. Головна область, яка зараз перебуває під питанням у всіх".
Коболєв сказав, що вона поки що пустила лише декілька компаній, які нічого ніде не видобувають: "Таким компаніям, як "Украгазвидобування" та іншим великим компаніям вони відмовляють. Тому важко оцінювати реалістичність цієї цифри, не розуміючи, як буде побудований новий процес надання дозволів на видобуток нафти та газу".
Він додав, певну надію дає те, що у жовтні відбулись перші аукціони на придбання права розробки одного з родовищ, а зараз планується робити цих аукціонів набагато більше.
На запитання ведучої, чи існують тенденції до того, що Україна до 2025 року зможе перейти на власний газ, Коболєв відповів: "Я ці тенденції бачу, і тут є два момент – це збільшення видобутку, який залежатиме в першу чергу від здатності прозоро, ефективно і швидко видавати дозволи на нові родовища. Другий – це скорочення споживання газу. Тут ключовим моментом є монетизація субсидій", – сказав він.
За якою ціною купує Україна газ у ЄС, дивіться у повному відео інтерв'ю з Андрієм Коболєвим:



