УКР РУС
» » ДТЕК підтримав об'єднання європейської та української енергосистем
Всі новини

ДТЕК підтримав об'єднання європейської та української енергосистем

Енергетичний холдинг ДТЕК готується до об'єднання української і європейської енергосистем і підтримує цей процес, розповів в опублікованому 14 листопада інтерв'ю виданню "Економічна правда" генеральний директор компанії Максим Тимченко. 

"Я особисто і компанія всі ці роки підтримували цю ідею. У нас в країні з 22 енергоблоків, які пройшли реконструкцію, 19 зробила ДТЕК. В рамках реконструкції ми завжди вживали заходів, які необхідні для синхронізації енергосистем. В основному це інвестиції в автоматику. Тому сьогодні наші блоки найбільш підготовлені для синхронізації і ми виконаємо ті зобов'язання, які були взяті", – заявив Тимченко.

На думку керівника ДТЕК, таке об'єднання дозволить українським споживачам отримати збалансовану ціну, а компанії – збільшити експорт електроенергії.

"Це дасть серйозне розширення можливостей перетоків. Сьогодні у нас обсяги торгівлі в європейському напрямку близько 4 млрд кВт · год, а після синхронізації вони виростуть до 20 млрд кВт · год. Це означає, що перетоки можуть бути як в одному, так і в іншому напрямках. Напрямок перетоків залежатиме від цінової кон'юнктури. Що сьогодні відбувається? Візьмемо, наприклад, Польщу. За останні кілька місяців там серйозно виросли ціни, доходить до € 70 за МВт/год, а наш тариф – десь € 50 за МВт/год. Що ми будемо робити? Звичайно, ми будемо експортувати. Буде і по-іншому, як було два роки тому. Тоді ціна в Європі становила близько € 40, у нас – близько € 55", - пояснив він.

ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ, Донецьк) Ріната Ахметова. Холдингу делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Україна підписала угоду про умови об'єднання енергосистеми з ENTSO-E 28 липня 2017 року у Брюсселі. Технічний можливий обсяг обміну потужності між системами планується збільшити з 885 МВт до 2200 МВт через п'ять років і до 4000 МВт – через 10 років, повідомляли в "Укренерго".

ENTSO-E – Європейську спільноту операторів магістральних мереж в огалузі електроенергетики (European Network of Transmission System Operators for Electricity), організація, створена в 2009 році. Вона об'єднала шість галузевих асоціацій, до яких входить 42 національні енергетичні компанії Європи.

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну