УКР РУС
Всі новини

В Україні набирає популярність нова кредитна схема


Зловмисники крадуть персональні дані українців і з їх допомогою оформляють кредити в інтернеті. Жертва може навіть не здогадуватися, що хтось оформляє позики на її ім'я.

Скандал з відомою конторою, яка повісила мінімум тисячу фейкових онлайн-кредитів на українців, розгорівся випадково.

Однак в СБУ називають більшу кількість ошуканих. Понад 1000 осіб. Це означає, що при мінімальному фейковому кредиті, а саме в тисячу гривень, шахраї отримують мільйон. А суми позик були значно більше. А ще відсотки і штрафи. Вибирали жертву – навмання.

"Мені ніхто не телефонував, не писав. Мені просто прийшов лист, що то я повинен 9300 гривень і я вже прострочив свою виплату, і у мене капають відсотки", – розповідає Валерій Яковенко, який постраждав від кредитних афер.

"Згідно із законом, ми повинні реагувати на законні звернення. Ще не доведено, що ця людина дійсно не брала кредит, вона вважається для нас такою, яка взяла кредит", – говорить Максим Параска, директор з маркетингу фінансової компанії, підозрюваної в шахрайстві.

Айтішника Олексія в липовий кредит втягнули ще простіше. Вже інша компанія, але теж через інтернет. На сайті необхідно було тільки заповнити анкету, вказавши дату народження, номер паспорта, код. Що хтось і зробив.

"Можна взяти персональні дані будь-якої людини, а потім дати номер своєї картки. Вони порушили закон, який вимагає від усіх фінансових установ верифікації та ідентифікації клієнта", – ділиться постраждалий.

Особисті дані, ідентифікаційний код, електронний підпис – все можна купити в паспортних столах, банках, обмінниках і в міліції, каже колишній криміналіст Валерій Кур.

Далі – класична піраміда. Аферисти дають людям гроші в кредит. Позичальники беруть і чесно все повертають. Але аферистам хочеться ще підзаробити. Вони купують бази даних. Потім вибирають навмання жертву і вже на її дані оформляють липовий кредит. Потерпілий при цьому не знає, що на нього повісили кредит. Тому що підпис не потрібний. А гроші отримує підставна людина, чию картку видають за картку власника паспорта. І тут перевірку теж не проводять. Потім компанія або вже колектори, яким нібито продали цей псевдокредит, телефонують потерпілому і вимагають повернути гроші, які той не брав. Розрахунок – людина злякається і заплатить. А аферисти отримають додатковий заробіток.

Надаючи особисті дані, треба вказувати, що це – не для кредиту, радить адвокат.

Крім того, інформацію про себе можна перевірити в українському Бюро кредитних історій. Якщо на вас висить липовий кредит, необхідно писати заяву до поліції.

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну