УКР РУС
» » Вакцина Pfizer від кліщового енцефаліту отримала схвалення FDA
Всі новини

Вакцина Pfizer від кліщового енцефаліту отримала схвалення FDA

Нещодавно FDA (Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) була схвалена вакцина TicoVac, що випускається компанією Pfizer. Вона буде використовуватися для профілактики кліщового енцефаліту.

За межами США вакцина схвалена давно, її застосовують з 1976 року, всього за цей період було введено 170 млн доз.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, вакцинація показана в регіонах з високою щорічною захворюваністю, яка визначається як понад п'ять випадків на 100 тис. населення. Переважно це стосується балтійських країн Європи, але включає також певні регіони Центральної та Східної Азії. Через відсутність ефективного лікування профілактика є єдиним способом захиститися від хвороби.


Кліщовий енцефаліт може проявлятися по-різному – від безсимптомного перебігу до важкого енцефаліту, що супроводжується запаленням головного мозку. У кожного четвертого інфікованого розвивається енцефаліт. Більшість з них повністю одужує, але в однієї третини може розвинутися довічне пошкодження, параліч або когнітивний дефіцит. Летальні випадки рідкісні.

Які вакцини ще застосовуються від кліщового енцефаліту

Зараз у світі за межами США схвалено і застосовується кілька вакцин від кліщового енцефаліту: препарат Encepur від GlaxoSmithKline, а також дві російські та одна китайська вакцина. Їх ефективність перевищує 95%.

Що відомо про TicoVac

Повний курс становить три дози. Захист TicoVac після повного курсу знаходиться в діапазоні 98,7-100,0%. Дозвіл FDA дозволить американцям, котрі збираються в подорож у небезпечні регіони, пройти вакцинацію перед від'їздом.

Основні побічні ефекти при застосуванні TicoVac є типовими для інших вакцин. Вони включають біль у місці введення препарату, лихоманку, міалгію, головний біль.

Схема первинної імунізації

Друга доза вводиться через 1-3 місяці після першої, третя – через 5-12 місяців після введення другої. Завершити первинну імунізацію рекомендується як мінімум за один тиждень до потенційного контакту з вірусом.

Якщо очікується безперервний вплив збудника кліщового енцефаліту або повторний вплив вірусу, можливо введення четвертої дози, але не раніше, ніж через 3 роки після завершення первинної імунізації.

Що собою являє кліщовий енцефаліт

Кліщовий енцефаліт викликає флавівірус (Flavivirus), який передається при укусі інфікованого чорноногого кліща (Ixodes scapularis, або deer tick). Через слину кліща інфекція може передаватися дуже швидко – за лічені хвилини. Тому навіть швидке видалення кліща іноді не запобігає зараженню. Цим кліщовий енцефаліт відрізняється від хвороби Лайма, при якій завдяки пильності та швидкому видаленню кліща можна запобігти передачі.

Резервуари вірусу включають землерийок, мишей, полівок, великих ссавців (велику рогату худобу, оленів, овець, кіз). Також збудник кліщового енцефаліту може передаватися через непастеризоване молоко інфікованих ссавців.

Симптоми хвороби

Перша фаза хвороби супроводжується головним болем, неспецифічною лихоманкою, болем у м'язах і нудотою. По її завершенні настає безсимптомна перерва тривалістю до 33 днів, після чого розвиваються симптоми інфекції центральної нервової системи.

Лікування

Противірусних препаратів з доведеною ефективністю для лікування кліщового енцефаліту немає. Однак є недавній звіт про клінічний випадок, в якому описується успішний досвід терапії фавіпіравіром.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)