УКР РУС
Всі новини

Novavax: що відомо про вакцину нового типу від COVID-19

14 червня компанія Novavax повідомила, що на підставі результатів третьої фази випробувань PREVENT-19 розроблена вакцина NVX-CoV2373 від COVID-19 показала високу ефективність.

Основні результати третьої фази досліджень

Згідно з отриманими даними, вакцина NVX-CoV2373 ефективна:


93% – проти варіантів, що переважно циркулюють та викликають заклопотаність, і варіантів, які представляють інтерес.


91% – у групах високого ризику.


100% – проти варіантів, які "не розглядаються як ті, що викликають заклопотаність/інтерес".


Все госпіталізації/смерті від COVID-19 відбулися у групі плацебо.

Що собою являє вакцина Novavax NVX-CoV2373

NVX-CoV2373 – перша у світі пептидна вакцина. Це рекомбінантний препарат від COVID-19, створений на основі білка наночастинок, а саме – генетичної послідовності першого штаму SARS-CoV-2, що викликає захворювання COVID-19.

При її розробці використовувалася технологія рекомбінантних наночастинок для генерації антигену, отриманого з білка шипа (S) коронавірусу. У його склад входить Запатентований ад'ювант Matrix-M ™ на основі сапонина для посилення імунної відповіді та стимуляції високих рівнів нейтралізують антитіл. NVX-CoV2373 містить очищений білковий антиген та не може ні репліцируватися, ні викликати COVID-19.

Дослідження

Novavax протестував свою вакцину на 29 960 особах у США і Мексиці. Всі учасники були випадковим чином розділені на дві групи для введення вакцини або плацебо.

Всього в учасників було виявлено 77 випадків COVID-19. 14 з них у людей, які отримали вакцину, всі вони були пов'язані з мутантними варіантами коронавірусу та протікали у легкій формі. Десять випадків з 63 у групі плацебо протікали з помірним ступенем тяжкості, чотири – у важкій формі, що свідчить про те, що вакцина захищає від більш серйозних захворювань.

Випробування проводилося в умовах, коли варіант коронавірусу Alpha, вперше виявлений у Великобританії, був широко поширений у США. Результати дослідження підтверджують ефективність цієї вакцини від цієї форми вірусу.

Ці результати аналогічні висновкам клінічного випробування, проведеного Novavax у Великобританії, в ході якого було виявлено, що ефективність вакцини становить близько 89%. Це дослідження також проводилося в період широкого поширення варіанта Alpha.

Побічні ефекти

Згідно з попередніми даними про безпеку, вакцина у цілому добре переноситься. Кількість серйозних і важких побічних ефектів була невеликою, вони були збалансовані між групами вакцини та плацебо.

Найбільш частими місцевими симптомами, що тривають до трьох днів, була біль у місці ін'єкції. Втома, головний біль та біль у м'язах в середньому відзначалися не довше двох днів.

Які перспективи реєстрації вакцини у США та ВООЗ

У США зараз дозволено до використання три вакцини проти COVID-19, компанії-виробники забезпечують достатню кількість доз для вакцинації всього населення країни. Проте Novavax заявляє, що планує представити свою вакцину регулюючим органам в США та в усьому світі до цієї осені. До того моменту регулює агентство США FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів), можливо, вже надасть повне схвалення двом вакцинам від COVID-19 – Pfizer / BioNTech і Moderna.

Якщо це станеться, Novavax не зможе подати заявку у FDA на прискорений процес екстреної авторизації, через який пройшли інші три вакцини. Технічно цей процес відкритий тільки у разі, якщо немає повністю схвалених препаратів для лікування. Генеральний директор компанії Стенлі Ерк сподівається, що все ще можливий швидкий шлях реєстрації, оскільки переговори між FDA та Novavax вже велися.

Затримка у проведенні третьої фази випробувань була пов'язана з виробничими проблемами. Після отримання дозволів регулюючих органів Novavax розраховує випускати по 100 млн доз на місяць до кінця третього кварталу і по 150 млн доз на місяць до кінця четвертого кварталу 2021 року. На сьогодні компанія підписала угоду на 1,1 млрд доз препарату з ініціативою COVAX, яка забезпечує вакцини країни з низьким та середнім рівнем доходу.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)