УКР РУС
» » Втрата смаку та нюху при COVID-19: більше, ніж тимчасові незручності
Всі новини

Втрата смаку та нюху при COVID-19: більше, ніж тимчасові незручності

Відомо, що COVID-19 негативно впливає на функцію мозку, включаючи когнітивні порушення, які проявляються у вигляді мозкового туману, судом, депресії, втрати нюху (аносмія), зміни смакових відчуттів (дисгевзія) і ін. Дослідження на базі Оксфордського університету та Імперського коледжу Лондона (Великобританія) є першим, в якому доведені зміни у головному мозку у великої групи пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію.

У ході дослідження були вивчені зображення мозку до та після коронавірусної інфекції, особлива увага при цьому приділялася потенційному впливу вірусу на нервову систему. Було виявлено, що відбувається зменшення кількості коркової тканини в областях мозку, близьких до місць, які відповідають за нюх. Це може говорити про те, що втрата нюху – це всього лише наслідок первинного процесу. Це припущення було озвучено доктором, колишнім директором FDA Скоттом Готтлібом для телеканалу CNBC.

Дослідження втрати нюху і смаку


Найчастіше дослідження, що використовують зображення головного мозку, зосереджені на вивченні патологій пацієнтів, у яких хвороба протікає помірно та важко, у більшості випадків вони охоплюють госпіталізованих хворих.

Однак залишається невідомим, чи можливо виявлення впливу COVID-19 у більш легких випадках, та чи може це визначити можливий механізм поширення хвороби.

Британський Біобанк просканував понад 40 тис. осіб у період до початку пандемії COVID-19. У цьому році вони звернулися до цих людей з проханням пройти повторне сканування мозку. Пройти обстеження погодилося 782 особи, з яких 394 у перерві між скануваннями перехворіли на COVID-19.

Був проведений порівняльний аналіз поздовжніх змін мозку у 394 пацієнтів після COVID-19 та 388 контрольних пацієнтів. Ті, у кого не було коронавірусної інфекції в анамнезі, ніяких змін не продемонстрували. У людей, що перенесли хворобу, дослідники виявили аномалії сірої речовини у багатьох частинах мозку, включаючи нюхову та смакову системи, а також область, що відповідає за пам'ять (парагіпокампі), та орбітофронтальну кору.

Також порівняли результати госпіталізованих і негоспіталізованих пацієнтів (15 і 379 осіб відповідно). Хоча результати не були значущими, виявлені порівняно аналогічні результати порівняння COVID-19 і контрольної групи.

Завдяки наявності банку візуальних даних пацієнтів, зібраних до COVID-19, можна повністю виключити ймовірність того, що отримані зараз відомості є наслідками невірно поставленого раніше діагнозу.

Дослідники прийшли до висновку, що результати свідчать про втрату сірої речовини у лімбічних областях кори головного мозку, які пов'язані безпосередньо з первинною нюховою та смаковою системами. Також ці дані підтверджують, що шлях поширення вірусу або хвороби може проходити через нюхові та смакові рецептори, проте це вимагає додаткового дослідження.

На початку лютого цього року було проведено інше дослідження під керівництвом директора клініки нервово-м'язових та нейрогенетичному захворювань в Університеті Лаваля у Квебеку Ніколаса Дюпре. За його словами, втрата нюху зустрічається при багатьох інфекційних захворюваннях, але при COVID-19 ефект був більш значущим і зустрічався у великого числа інфікованих.

В ході дослідження були зібрані дані про більш ніж 800 медичних працівників, заражених COVID-19. Учасники пройшли онлайн-опитування та домашній тест для оцінки почуття смаку і запаху приблизно через п'ять місяців після постановки діагнозу.

Про втрату нюху повідомили 580 осіб, та у більш половини з них через 5 місяців він не відновився. Домашній тест показав, що у 17% відзначається постійна втрата нюху. Крім того, 527 учасників під час початкової хвороби втратили смакові відчуття. З них 38% повідомили, що через п'ять місяців у них почуття смаку повною мірою не відновилося, а у 9% була стійка втрата смаку.

Тепер ці дані можуть бути пояснені. За словами Готтлиба, втрата нюху та смаку може мати довгострокові наслідки, тобто згодом симптоми можуть зникнути, але відновити тканину, якщо насправді вона руйнується у результаті впливу вірусу, буде неможливо.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну