УКР РУС
Всі новини

Безпліддя та мРНК-вакцини від COVID-19: чи є звязок

У міру того, як розгортається програма вакцинації від COVID-19, багато молодих жінок побоюються з приводу фертильності та відмовляються від щеплення. Все почалося у кінці минулого року з повідомлення співробітника Pfizer Майкла Йідона в Twitter. Він був стурбований тим, що антитіла, викликані вакцинами від COVID-19, можуть атакувати плаценту. Попри те, що повідомлення, як й акаунт, було видалено, ця тема продовжила активно обговорюватися в мережі.

У Великобританії було проведено опитування, воно показало, що більше чверті молодих жінок готові відмовитися від вакцини, посилаючись на побоювання з приводу її впливу на фертильність.

Чому виникли побоювання


Нова технологія

Основне побоювання у людей викликає використання нової мРНК-технології та відсутність даних по довгостроковим побічним явищам. Хоча переважну більшість небажаних явищ можна виключити у клінічних випробуваннях, вони включають короткі тимчасові рамки, особливо це стосується вакцин від COVID-19, які розроблялися і тестувалися у стислі терміни.

Однак мРНК-технологія була винайдена задовго до початку пандемії коронавірусу, перші випробування на людях проводилися ще у 2006 році. За цей час будь-які проблеми, пов'язані з технологією, були б виявлені.

Це не перший випадок, коли поширюються необґрунтовані чутки о вакцинах, що викликають безпліддя. У 2003 році такі побоювання привели до бойкоту вакцинації від поліомієліту у північній Нігерії. Останнім часом вони стали причиною сумнівів у вакцинації проти вірусу папіломи людини.

Перехресна реактивність антитіл

У повідомленні Майкла Йідона йшлося про те, що антитіла, які розпізнають спайковий білок SARS-CoV-2, можуть перехресно реагувати з людським плацентарним білком сінцітіном-1, що може привести до пошкодження плаценти.

Якби така перехресна реактивність дійсно мала місце, можна було б очікувати, що й інші вакцини від COVID-19, що використовуються зараз, викликали б такий же наслідок.

Чому вакцини від COVID-19 не викликають пошкодження плаценти

На повідомлення про негативний вплив мРНК-вакцин від COVID-19 на фертильність відреагували імунологи. За їх твердженням, антитіла до спайкового білка не можуть перехресно реагувати з сінцітіном-1, оскільки значної подібності між амінокислотними послідовностями спайкового білка SARS-CoV-2 та сінцітіна-1 немає.

Для перевірки перехресної реактивності антитіл в Єльському університеті було проведено невелике дослідження. У лабораторії Акіко Івасаки перевіряла сироватку жінок з COVID-19. Антитіл, які пов'язувалися з сінцітіном-1, виявлено не було.

Однак найбільш переконливим свідченням про відсутність негативного впливу вакцин від COVID-19 на фертильність є клінічні випробування. Дослідження токсичності для розвитку та репродуктивної системи показують, що вакцини не запобігають вагітності самок гризунів і не завдають шкоди цуценятам, якщо їх вводять під час вагітності.

Також є інформація про те, як вакцини впливають на вагітність у людей, від добровольців, які завагітніли під час клінічних випробувань. Вагітні були виключені з випробувань, та учасникам було запропоновано уникати вагітності, проте у ході випробувань трьох вакцин, які схвалені у Великобританії, відбулося 57 вагітностей.

Серед усіх цих випадків не було значних відмінностей у частоті випадкових вагітностей у вакцинованих групах у порівнянні з контрольними. Це вказує на те, що вакцини не запобігають вагітність. Також в групах порівнянна частота викиднів, що свідчить про відсутність шкідливого впливу вакцинації на ранню вагітність.

Крім того, таке порушення неодмінно б виникало й після перенесеної інфекції. Клітинним рецептором коронавірусу є ACE2, який експресується найбільш стійко не тільки у носоглотці та бронхах, а й на клітинах плаценти. Однак у людей, інфікованих SARS-CoV-2 незадовго до зачаття або на ранніх термінах вагітності, не відзначалося підвищення ймовірності викидня, ніж у неінфікованих однолітків, тому перехресна реактивність антитіл й у цьому випадку малоймовірна.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)