УКР РУС
» » Вакцини від COVID-19 або природне інфікування – що створює кращий захист
Всі новини

Вакцини від COVID-19 або природне інфікування – що створює кращий захист

За словами багатьох лікарів-інфекціоністів, вакцини від COVID-19 забезпечують кращий захист, ніж той, що формується після природного інфікування, шляхом утворення більш стійкої імунної відповіді.

Філіп Фельгнер, експерт з інфекційних захворювань та директор Центру досліджень і розробок вакцин Каліфорнійського університету в Ірвіні, радить вакцинуватися всім, включаючи тих, хто перехворів.

Свій висновок він ґрунтує на оцінці та порівнянні тисяч зразків крові людей, які перехворіли на коронавірус та отримали мРНК-вакцину – Pfizer або Moderna, у рамках нового дослідження. Результати його роботи були нещодавно опубліковані та зараз проходять рецензування. Згідно з отриманими даними, антитіл після другої дози вакцини у десять разів більше, ніж у тих, хто вилікувався від COVID-19.


Представники CDC (Центру по контролю та профілактиці захворювань США) з цим висновком згодні. Вони відзначають, що після природного зараження ймовірність повторного інфікування згодом (через кілька місяців) може зрости, а вакцини забезпечують кращий захист. У CDC говорять про те, що ризик важкого захворювання та смерті від COVID-19 набагато вище будь-яких переваг природного імунітету.

У чому переваги вакцинації у порівнянні з природною хворобою

Кращий спайк

У схвалених FDA (Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) вакцинах SARS-CoV-2 не міститься. До їх складу входять тільки генетичні інструкції для клітин організму, що дозволяють створити частина вірусу, а саме – спайковий білок. Він забезпечує проникнення коронавірусу у клітини, що призводить до їх зараження.

Імунна система реагує на спайк та створює захист, блокуючи прикріплення шипа до клітин. Важливо, що вакцини, у порівнянні з природним інфікуванням, забезпечують імунній системі кращий "вид" цього білка, оскільки вірус мутує, в результаті чого приховує деякі частини своїх спайкових білків.

Відсутність імунного втручання

Коронавірус, на відміну від вакцин, може атакувати імунну систему або заважати їй. Ймовірно, це і є причина ослаблення імунної відповіді під час інфекції. Доктор медицини та експерт з інфекційних захворювань в Houston Methodist Уеслі Лонг говорить, що саме тому вірус може атакувати імунні клітини.

Вакцинація не викликає такої реакції, та ніщо не заважає імунній системі реагувати на загрозу. Тому вона ефективніше і швидше готується до виявлення та боротьби з вірусом.

Ефективна доза

У кожної людини різна сприйнятливість до коронавірусу. Вплив SARS-CoV-2 має сильну індивідуальну варіативність, та при легкому перебігу хвороби утворюється занадто низький рівень захисних антитіл. Таким чином, навіть природно перехворівши, люди залишаються вразливими для інфекції.

При вакцинації вводиться стандартна доза препарату. Вона гарантує стійку імунну відповідь, що підтверджується результатами клінічних досліджень.

Висновки експертів

Проведене дослідження показує, що вакцини дійсно забезпечують кращий імунітет. Вакцинація дозволяє уникнути тяжкого перебігу хвороби. Також у багатьох людей COVID-19 викликає тривалі наслідки – від декількох тижнів до місяців після зараження. Найчастіше Long Covid проявляється у вигляді задишки, мозкового туману, втоми, депресії, занепокоєння, запаморочення, прискореного серцебиття.

Міфи про вакцинацію

Вакцинація – єдина можливість зупинити пандемію COVID-19. Однак багато хто відмовляється від вакцини через різні неправдиві міфи. У кожній країні число цих людей є різним, наприклад, у США – приблизно 25%, в Україні – близько 50% (за даними на кінець березня). Основні міфи та заперечення:


Молоді легко переносять коронавірус: молоді люди хворіють рідше та легше літніх, але багато хто з них також має потребу в госпіталізації. Хвороба може супроводжуватися тривалими симптомами.


Невідомі довгострокові побічні ефекти вакцин: останні десятиліття розробки та використання вакцин свідчать на користь високої безпеки цих препаратів. За весь період вакцинації від будь-яких хвороб побічні реакції на вакцини майже завжди виникали у перші два місяці. Правдиво зараз не можна оцінювати не тільки довгострокові побічні ефекти вакцин, а й COVID-19.


Після вакцинації є шанс заразитися, тому в ній немає сенсу: за статистичними даними, вакцинація у США дозволила значно скоротити число госпіталізацій та смертей. Однак на думку деяких експертів, невакциновані все ще знаходяться під загрозою, оскільки невідомо, наскільки добре їх буде захищати колективний імунітет.


Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон