УКР РУС
Всі новини

Чи потрібна повторна вакцинація від коронавірусу?

В кінці минулого року вчені були оптимістичні щодо того, що високоефективні вакцини зможуть швидко приборкати глобальну пандемію. Ці надії були затьмарені у лютому 2021 року свідченнями того, що мутантні версії вірусу можуть вислизнути від захисту, що забезпечується вакцинами. Сьогодні все частіше можна зустріти заяви про те, що для подолання пандемії COVID-19 буде потрібна не тільки вакцинація, а й наступні ревакцинації.

Багато впливових експертів з інфекційних захворювань вважають, що перший раунд глобальної вакцинації зможе захистити від коронавірусу, включаючи його мутації, які виявляються постійно. Деякі з них припускають, що в бустер-ін'єкціях необхідність не виникне, а розмови про це формуються керівниками фармацевтичних компаній.

Одне з виправданих побоювань полягає в тому, що в умовах дефіциту розвинені країни будуть проводити повторну вакцинацію, в той час, як багатьом бідним країнам потрібні роки для отримання необхідних для першого щеплення доз.


Сьогодні розглядається варіант, що до вакцинації від коронавірусу слід підходити, так само як і до захисту від грипу. Механізм поновлення вакцин проти сезонного грипу відпрацьований давно. Він дозволяє ефективно справлятися зі штамами, що швидко мутують. Деякі експерти щодо коронавірусу відзначають, що можна використовувати аналогічний підхід: розробити та тестувати бустерні вакцини для конкретних варіантів та надавати урядам можливість закуповувати їх на свій розсуд.

Які докази потрібні?

Директор Департаменту імунізації, вакцин і біологічних препаратів ВООЗ Кейт О'Брайен вважає, що даних про те, що повторні дози потрібні, поки недостатньо. Для роботи над оцінкою ситуації буде сформована команда експертів.

Експерти багатьох країн сходяться на думці, що рішення про ревакцинацію має ґрунтуватися не тільки на результатах клінічних випробувань, але й на оцінці реальних умов та контролю рівня антитіл в зразках крові вакцинованих людей. Імунітет може бути різним. Потрібні додаткові дослідження найбільш вразливих груп людей – з ослабленою імунною системою, пацієнтів похилого віку. Іншим важливим критерієм є визначення порогового рівня антитіл, які забезпечують захист.

Позиція органів охорони здоров'я різних країн

Голова комісії STIKO (Постійної комісії з вакцинації) Німеччини Томас Мертенс в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke недавно повідомив, що вважає необхідність повторного щеплення високо ймовірною. Експерти комісії кажуть про те, що найпізніший термін, коли це потрібно буде зробити – 2022 рік. На думку колишнього епідеміолога Карла Лаутербаха імунний захист після щеплення тримається не більше 6 місяців. При поширенні варіантів коронавірусу, при яких наявні вакцини будуть малоефективні, почати повторну вакцинацію потрібно ще раніше.

У США проводяться власні дослідження для оцінки ефективності вакцин, в тому числі у дітей і літніх людей, та моніторингу впливу нових варіантів. Органи охорони здоров'я розробляють національну систему доказів, необхідних для рекомендації введення модифікованої вакцини. У Великобританії служби охорони здоров'я також працюють з глобальними агентствами над проєктом відстеження вірусних мутацій.

На сьогодні немає однозначної позиції, чи будуть потрібні чи бустерні дози та за яких умов. Багато експертів сходяться на думці, що в умовах невизначеності завчасне планування – розумна стратегія. Однак важливо, щоб кінцеве рішення приймали фахівці в галузі суспільної охорони здоров'я, а не керівники фармкомпаній, яких можна запідозрити у бажанні отримати фінансову вигоду.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон