УКР РУС
» » COVID-шпиталь у пологовому: чи очікувати цілковитого колапсу медичної системи – що кажуть лікарі
Всі новини

COVID-шпиталь у пологовому: чи очікувати цілковитого колапсу медичної системи – що кажуть лікарі

МОЗ стоїть на своєму і пророкує цілковитий колапс медичної системи в країні, якщо карантин вихідного дня не запрацює. Нині ми вже маємо понад 12 тисяч хворих на добу. А якщо дійдемо до 15-20 тисяч, то це буде апокаліпсис. Медична система не витримає.

І схоже, все до того йде. За останні чотири місяці кількість хворих на коронавірус зросла в 11−12 разів. За офіційною статистикою, вже перехворіла 1,25% населення України. Тому кожна третя лікарня першої хвилі в Україні критично заповнена хворими з коронавірусом.

Невтішні цифри доводять до відчаю лікарів. Вони просто не можуть впоратися з кількістю хворих. Країна екстрено перепрофільйовує лікарні. Нещодавно у ЗМІ з'явилася інформація, що ліжкомісця у своїх приміщеннях навіть церкви готові надавати. То яка ситуація в регіонах лікарень – дізнавалася Марія Писаренко.

Моніка Марушан, інфекціоністка відділення Закарпатської обласної інфекційної клінічної лікарні, щойно закінчила обхід пацієнтів із COVID-19. Вона працює в обласній інфекційній лікарні Ужгорода. Каже, ліжка майже всі заповнені. Але з хворими справляються. Поки що.

Медик каже: "Не буває хаосу, що приїхав хворий і нема куда ложити. Ще коли везуть хворого, то наперед знають, куда його ложити. Наперед усьо скоординовано".


Лікар Моніка Марушан5 канал / Час. Підсумки тижняГанна лікується тут від коронавірусу. Ліжко для неї знайшли ще наприкінці жовтня – після двох тижнів температури.

Жінка каже: "Почала наростати у мене задуха в спокої і при фізичному навантаженні. – Місце було, тобто вас поклали? – Так, проблем не було".

Головний лікар Михайло Поляк інфекційки нарікає: пацієнти з легкою формою часто вимагають покласти їх у стаціонар.

"Вони задихаються від того, що панікують. Вимагають просто госпіталізації, коли можуть знаходитися на амбулаторному лікуванні", – каже лікар.

Та тепер вільних ліжок немає навіть для тяжких хворих. А їх дедалі більше.

Михайло Поляк говорить: "Центр легеневих хвороб, Обласна клінічна лікарня і Обласна клінічна інфекційна лікарня заповнені були на 100% – усі три лікарні. Невелика кількість хворих зараз виписуються, бо хворі у цих лікарнях вони усі середнього і важкого ступенів".

Додаткові 35 місць для хворих з усієї області цього тижня розгорнули в Ужгородській міській лікарні. Але вони без кисню.


Міська клінічна лікарня Ужгорода5 канал / Час. Підсумки тижня

Іван Курах, головний лікар Ужгородської центральної міської клінічної лікарні, говорить: "Треба було терміново розвернути, що виконати постанову на 175 ліжок. Ми знайшли приміщення, розгорнули бригади на 160 чоловік. Але з киснем ми не встигаємо".

У відділенні реанімації лікарні швидкої Львова усього 300 місць, і вільного – жодного. Медики ледве встигають, бо пацієнтів стало майже вдвічі більше.

Наталія Матолінець, завідувачка відділення реанімації Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги, каже: "Працюємо на межі виснаження, подивіться на мене, дві доби на робочому місці. Наше відділення інтенсивної терапії загальний 50 ліжок. Є 30 ліжок ковідних. І щоб ви розуміли, є ще близько 40 пацієнтів, які потребують ургентної терапії".

У приміщеннях медичного коледжу при лікарні поспіхом роблять ремонт. Там поставлять 350 додаткових ліжок – для хворих із підтвердженим діагнозом і пацієнтів із підозрою.


Ремонт у медоледжі у Львові5 канал / Час. Підсумки тижня

"Метр-метр двадцять між ліжками, з можливістю підведення кисню, з можливістю забезщпечення постійного постачання", – говорить Наталія Матолінець.

Та у клініці просто не вистачає рук – терміново шукають людей на роботу. Бо на кожні 6-8 ліжок має бути бодай одна медсестра.

А це Черкаси, пологовий будинок. І тут нині не зустрічають породіль із квітами. Натомість на протест зібралися містяни з плакатами. Бо невдовзі тут відкриють шпиталь на 150 ліжок. У місті просто немає місць для нових хворих на ковід. В усій області – по 600 нових хворих щодоби.


Лікування коронавірусу в Черкасах5 канал / Час. Підсумки тижня

Всеволод Кульчиковський, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради, говорить: "Інфекційна лікарня заповнені повністю. Третя міська лікарня заповнена майже повністю. Це готовий лікувальний заклад, який зараз недонавантажений. Тут є готові маніпуляційні, процедурні кімнати".

Киснева система тут стара. Її майже не використовували, тому точки роздачі просто зафарбували, коли востаннє робили ремонт. А ще у закладі постійні перебої зі струмом. Сюди в пологовий їздять майбутні мами не лише з Черкас, а й з області.

Міська влада обіцяє: працюватиме шпиталь лише три місяці. Акушерам на цей час пропонують перейти в інший пологовий на меншу ставку або надавати допомогу COVID-хворим у шпиталі.

Акуршерка-гінекологиня Олена Стеблина так коментує ситуацію: "Але наскільки вона буде ефективна? Я не інфекціоніст, не пульмонолог. Я не вислухаю легені так, як це зробить професіонал".

Так само пологові планують віддати під лІжка для хворих на коронавірус і в Івано-Франківську та Вінниці. А це Київ, пологовий №3.


Ліування коронавірусу в Києві5 канал / Час. Підсумки тижня

"У нас же народжують жінки з ковідом – жодна дитина не підвтердежний ковід", – говорить Олександр Забудський, завідувач відділення гінекології Київського пологового будинку №3.

Тут теж за останній тиждень вдвічі збільшили кількість ліжок, але лише для хворих пацієнток. Вагітних і з гінекологічними хворобами. Для цього виділили ціле крило будівлі.

Олександр Забудський каже: "У нас окремий вхід у цю зону. Ми ізолювали її такою стінкою від основного пологового будинку . Червона стрічка клеїться перед входом в інфекційну зону. А зелені – це в чисту зону, це безпечна зона".

Хворих на ковід пацієнток побільшало із серпня.

"Починали ми з 12 ліжок. І з 5листопада наказом нам збільшили до 22. Ліжок до сорока ми можемо вільно розгорнути", – оцінює ситуацію Олександр Забудський.

Та поки що віддати їх під загальний шпиталь для всіх киян міська влада не просила. Бо ліжок вистачає в інших лікарнях. Київська міська адміністрація щодня звітує про їх заповненість. Мовляв усього більше 4 тисяч у 24 медзакладах. Цікаво, що серед них немає відомчої лікарні "Феофанія". Минулого тижня про плани віддати її під ковід-шпиталь почали писати ЗМІ з посиланням на джерела у владі. Та поки що там розмістили лише двох хворих із легкою формою – президента і керівника його офісу.

"Дякую опонентам за фейки, що моє лікування коштує мільйони гривень. Це все маячня. Я знаходжуся в лікарні на загальних умовах", – заявив у відеозверненні президент.

Поки що у столиці заповнені 62% ліжок. За останній тиждень додали 800 місць. Та офіційні цифри від КМДА – це потенційно можлива кількість ліжок. На практиці їх ще немає. Так, міська адміністрація зазначає: у лікарні номер 3 є 200 місць. А от медики кажуть, готових для прийому хворих з ковідом усього 30. І вони всі зайняті.

Цього тижня в Міністерстві охорони здоров'я наказали розгорнути нові ліжка. Їх мають зробити у неспеціалізованих відділеннях – хірургічних або в тих самих пологових, бо там є розведена киснева система.

Віктор Ляшко, головний державний санітарний лікар України, каже: "Поставлене завдання терміново збільшити з 50 тис. ліжок, які у нас до цього були готові приймати хворих на коронавірусну інфекцію, до 80 тис. ліжок. Протягом місяця будуть забезпечені киснем 80% із них".

А Володимир Курпіта, лікар-інфекціоніст, директор Центру громадського здоров'я (2014-2019), так коментує ситуацію: "Це не просто перепрофілювати пологовий будинок. Це складніше рішення: що робити з тими вагітними, які будуть зараз народжувати. Потрібно ще раз подивитися на інфраструктури МОЗ і переглянути маршрути пацієнтів – куди будуть направлятися пацієнти з іншими хворобами.

В Україні 20% усіх хворих на коронавірус потребують госпіталізації.

"Відсотки залишаються стабільними. Але в нас зростає загальна кількість хворих. І через це зростає кількість важких хворих", – зауважує Володимир Курпіта.

Поки що лікарень вистачає. У МОЗ планують розгорнути польові шпиталі, коли на добу буде по 15 тисяч нових хворих. Позначку у 12 тисяч Україна вже подолала.

Марія Писаренко, Марта Шикула, Яна Лимаренко, Ольга Сошенко, "Підсумки тижня"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну