УКР РУС
» » ВООЗ попереджала Степанова щодо використання експериментальних препаратів при лікуванні COVID-19 – ЗМІ
Всі новини

ВООЗ попереджала Степанова щодо використання експериментальних препаратів при лікуванні COVID-19 – ЗМІ

Всесвітня організація охорони здоров'я застерігала міністра охорони здоров'я України Максима Степанова щодо використання при лікуванні COVID-19 експериментальних препаратів. Листа організація відправила ще 7 квітня 2020 року.

Відповідний документ має у своєму розпорядженні видання "Українська правда. Життя", яке, як воно стверджує, отримало з власних джерел.

"ВООЗ хотіла б нагадати вам, що використання експериментальних препаратів проти COVID-19 має бути лише в рамках етично схвалених, рандомізованих клінічних досліджень. Згадані в протоколі лікування препарати: лопінавір/ретинавір, хлорохін фосфат, гідроксихлорохін, рамдесивір та тоцилізумаб ще не були оцінені в рамках вищезгаданих досліджень. Лише після цього вони можуть бути ліцензовані та схвалені для клінічного використання", – йдеться у листі.

/ "Українська правда. Життя" Лист від ВООЗ Степанову
/ "Українська правда. Життя" Лист від ВООЗ Степанову

Також ВООЗ зазначає, що якщо проведення рандомізованих клінічних досліджень неможливо, то лікування пацієнта має проводитись згідно з протоколом MEURI, який був розроблений ВООЗ спеціально для випадків лікування експериментальними препаратами.

Видання зазначає, що цей протокол застосовується, коли:



  • проти хвороби не існує доведених препаратів;



    неможливо негайно ініціювати клінічні дослідження;



    є дані, які вказують на ефективність та безпеку лікування, як мінімум з досліджень, які проводились в лабораторних умовах або на тваринах, і використання препарату поза межами клінічних досліджень рекомендували кваліфіковані консультативні наукові комітети на основі надійного аналізу ризику та користі.



    відповідні органи влади країни, так само як і комітети з питань етики схвалили використання цих препаратів.



    є достатні ресурси, які гарантовано мінімізують ризики;



    пацієнт надав інформовану згоду щодо лікування;



    таке лікування моніториться, а результати документуються та своєчасно доповідаються більшому колу медичної та наукової спільноти.

Також в листі ВООЗ міститься інформація з останніх консультацій конкретно щодо ефективності препаратів-інгібіторів IL-6 проти COVID-19, серед яких й гідроксихлоріхін ("Плаквеніл").

Виявилось, що через обмежену доказовість цих препаратів у лікуванні COVID-19, 25 березня ВООЗ вирішила "зробити крок назад та залучити групу експертів, щоб опрацювати документи, та розглянути доцільність включення цього препарату в клінічні дослідження".

"Іншими словами, ВООЗ ставить під питання, чи має сенс взагалі витрачати ресурси навіть на дослідження цього препарату, не те що включати його в протоколи лікування", – зазначає видання.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що 2 квітня 2020 року МОЗ видало наказ 762, в якому затвердило протокол лікування COVID-19, в якому рекомендують використовувати препарати, чия ефективність проти цієї хвороби не доведена.

Рішення включити ці препарати в протокол активно обговорювали у лікарських та пацієнтських спільнотах. Зокрема, озвучувались побоювання, оскільки ці препарати мають серйозні побічні ефекти.

Видання також нагадує, що 3 квітня МОЗ отримав 3000 упаковок Плаквенілу. А 15 квітня, вже після отримання листа від ВООЗ, голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що фармкомпанія "Дарниця" пройшла державну реєстрацію на субстанцію гідроксихлорохін – діючої речовини препарату "Плаквеніл".

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну