На Харківщині стартувала приписна кампанія. Приписне свідоцтво майбутні військовослужбовці отримують після проходження медичної комісії.
Перед проходженням медкомісії – короткий інструктаж. У коридорі військкомату майбутні захисники: перша група з 9-ьох випускників однієї з харківських шкіл.
Викладач захисту вітчизни школи №150 Андрій Лоскутов зазначає, що це також додаткова можливість перевірити стан здоров'я юнаків.
Офіційно приписна кампанія стартувала з 1 січня. Щоб отримати відповідне свідоцтво, хлопці, яким виповнюється 17 років, мають пройти медкомісію. У її складі – 9-ро лікарів різного профілю.
Проблеми із серцем, шлунком та кишківником – ці недуги найчастіше з'являються у картках молоді. Чи призвуть до війська, залежить від тяжкості захворювання.
"Цукровий діабет – звичайно, хлопчик не придатний. Або вроджений порок серця – оперований порок серця, його теж вважають не годним. А в іншому ми дивимося – чи тимчасово не придатний, дається відстрочка для лікування і спостереження", – пояснює терапевтка Валентина Красько.
Непридатними до військової служби у середньому за всю приписну кампанію зазвичай визнають десять відсотків. Та основна проблема, кажуть у військкоматі, – несвоєчасна постановка на військовий облік. Відсутність приписного свідоцтва може завадити вступу до вишу.
"Документи приймаються у вищі навчальні заклади тільки при наявності у приписника призовного свідоцтва, якщо він визнаний придатним до військової служби, а якщо не придатний до військової служби, – це військовий квиток. Батьки приходять, що приписники несвоєчасно встали на військовий облік і не вступили до того чи іншого навчального закладу", – розповідає заступник комісара обласного військкомату Олександр Томашевський.
Цього року на Харківщині мають поставити на військовий облік майже вісім тисяч хлопців, яким виповнюється 17 років.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"
Джерело: 5.ua


