УКР РУС
» » "Основне завдання – врятувати хлопців": як воїн-інтернаціоналіст, не стерпівши погрози, вирушив на фронт
Всі новини

"Основне завдання – врятувати хлопців": як воїн-інтернаціоналіст, не стерпівши погрози, вирушив на фронт

Вогню не відкривають, проте активно намагаються розвідувати – так характеризують поведінку окупантів захисники Щастя на Луганщині. Більшість з українських армійців на фронті від початку російської агресії і з досвіду знають, така тиша згодом переростає у ворожі провокації. Репортаж Вікторії Ковальової.

Володимир – воїн-інтернаціоналіст. Воював у складі тоді ще радянської армії в Афганістані. Повернувся додому й демобілізувався. Навесні 2014-ого знов узяв до рук зброю, після того як колишні побратими-афганці з Росії стали погрожувати.

"Почали погрожувати мені, моїй сім’ї в тому, що вони прийдуть сюди, всіх поріжуть, порубають, спалять дім. І не дадуть мені жити", – пригадує Володимир.


Відтоді армієць на передовій. Восени 2017-ого року намагався врятувати побратима та сам зазнав поранення. Ногу довелося ампутувати. Але попри це він повернувся до свого підрозділу – служить у штабі.

"Поки не віддав усі борги. Основна задача – врятувати хлопців. Інше все – дурниці", – переконаний боєць.

Зараз Володимир боронить Щастя. Новорічні свята тут минають відносно тихо. Провокації зазвичай відбуваються лише після ротацій у лавах окупантів.


"Ні з того, ні з сього, безпричинно фактично, починається обстріл позицій з крупнокаліберних кулеметів. Не відповідаємо", – розповідає військовослужбовець Роман.

Така поведінка дратує ворога, розповідають бійці. Бойовики намагаються розвідати місця дислокації українського війська й наявне озброєння.


"Намагаються прорватися. Взнати нашу позицію. Де ми, що ми, де наше місто. Але ми теж не перший день, як-то кажуть", – зазначає армієць Олександр.


"Місцеве населення почало відходити від бойовиків. Прийшли російські військові, прийшли найманці з Росії. Це кримінальні елементи, які звільнялися з тюрем. Ішли сюди із-за товариша Путіна, який обіцяв їм, що вони 2 місяці прослужать в Донецьку і повернуться сюди з чистим листом. Тобто уже не сидівшими. Дуже багато людей заїхало сюди так", – пояснює Володимир.

Поки відносна тиша, українські захисники поспішають облаштувати побут.

"Ми стараємося робити все для себе, потім наступники прийдуть і знатимуть, що у них щось є. Кухонька, банька, бліндажик", – розповідає боєць Дмитро.


"Війна це не постійні бої і стрілянина. 90% – це облаштування побуту. Як ти його облаштуєш, значить таким і буде твоє здоров’я психологічне, фізичне і твоїх товаришів. А це у нас, Слава Богу у всіх є", – наголосив Роман.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну