УКР РУС
» » Слизький Київ: як правильно їздити та ходити під час ожеледі
Всі новини

Слизький Київ: як правильно їздити та ходити під час ожеледі

Лишень у столиці за останні п'ять днів до лікарів звернулися більше півсотні людей, через травми, що спричинила ожеледиця. Трьох киян довелося навіть ушпиталити. Синоптики кажуть, ожеледиця буде на усій території України, тож варто бути обережним. А погодних незручностей додадуть ще й сніг або сніг із дощем. Словом, пересуватися варто обережно як пішоходам, так і водіям. Що таке "обережно" допитувався Мирослав Солонар.

Люди весь день ковзають слизькими доріжками поблизу метро Почайна та намагаються балансувати під час руху, аби не впасти.

Хоч київські автомагістралі більш-менш відтанули, але частина тротуарів і досі покриті кригою.

Від початку тижня значно додалося роботи медикам. Зокрема, швидкі міської лікарні номер 7 виїздили понад півсотні разів на виклики, пов'язані з ожеледицею.


Віталій Іванович послизнувся у під'їзді власного будинку напередодні Нового року. Увесь цей час терпів біль удома. Нині уже не витримує і ледь дошкутильгав до міського травмпункту.

"Дуже серйозно. Ось так аж підкинуло, ну десь на півметра і потім на спину і головою. Відключився. І лежав десь хвилини три-чотири, може п’ять. Ні кашляти не можна, ні повернутись не можна такі болі", – розповідає киянин.


Щоб уникнути таких інцидентів, травматологи кажуть, треба навчитися падати.

"Одягати відповідне взуття з високим протектором. Кроки мають бути дрібними, навантаження має йти на повну стопу, колінка мають бути призігнуті. Тулуб рівнозначно, але має бути нахилений вперед", – пояснює ортопед-травматолог Олександр Росоха.


Під ногами суцільне скло. Більшість нашого взуття не рятує нас від ожеледиці. Тому під час падіння медики радять максимально притискати лікті до себе, округлювати спину і за можливості падати на бік. Бо це убезпечить вас від можливих травм.


Ожеледиця – ворог номер один і для водіїв. Особливо, коли йдеться про так званий "чорний лід", що лежить на розчищеному асфальті і на перший погляд непомітний. Петро Федорович – водій із тридцятирічним досвідом щодо цього має свої поради.

"Не їхати швидко, а якщо занесло – кермо повертати в сторону заносу", – пояснює водій.

Як правильно їздити в умовах ожеледиці – розпитуємо в інструктора з водіння Олександра Здоровця. Каже, гальмувати потрібно тільки із включеним зчепленням. Адже тоді зменшиться ймовірність заносу.

"При різкому гальмуванні бажано кермо не крутити ні вліво, ні вправо. Натискаєте на гальмо і зупиняйтеся по прямій. Гальмуєте, доводите автомобіль до менше двадцяти кілометрів на годину, потім витискаєте зчеплення так, щоб не заглох двигун і далі догальмовуєте гальмами", – пояснює інструктор.


Поліцейські просять водіїв дотримуватися дистанції. Зі свого боку синоптики прогнозують, що ожеледиця на дорогах та тротуарах найближчими днями збережеться.

Мирослав Солонар, Олексій Іванченков, Ігор Костюк, "5 канал"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну