Харківська обласна рада проголосувала за скасування свого рішення від 2012 року, яке давало російській мові статус регіональної.
Про це в Facebook написав депутат Харківської обласної ради Дмитро Булах.
"Минулого тижня облрада проголосувала за скасування деяких своїх попередніх рішень. Серед них одне ідіотське і одіозне. Рішення від 2012 про те, як і де використовувати російську мову. Тобто фактична регламентація її регіонального статусу", – повідомив депутат і опублікування посилання на відповідне рішення.
Він додав, що голосування було консолідованим і свою підтримку показали 3/4 всіх депутатів, а також більшість фракцій "Оппоблока" і "Відродження".
30 серпня 2012 року Харківська облрада прийняла рішення, згідно з яким, крім іншого, на території області акти місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування повинні були прийматися державною мовою або російською, а посадових і службових осіб зобов'язали володіти крім українського ще російською мовою.
Зазначимо, у жовтні регіонального статусу російську мову позбавили у Херсоні.
Джерело: 5.ua


