УКР РУС
» » Експонати – прямо з передової: на Житомирщині відкрили музей ООС
Всі новини

Експонати – прямо з передової: на Житомирщині відкрили музей ООС

Музей Операції Об'єднаних сил з'явився на Житомирщині. Відкрили його в гарнізонному Будинку Офіцерів у Бердичеві. В місті дислокується 26-та артилерійська бригада. Тож експонати приносили до музею рідні загиблих, волонтери та військові підрозділу, що самі пройшли війну.


Мати загиблого військового Олександра Сокорчука в гарнізонний музей передала особисті речі сина. Солдат-артилерист із Бердичева загинув у серпні 2014-го. Йому було 26 років.

"Вони прикривали прохід наших військ і так потрапили під мінометний обстріл. Осколок потрапив у черевну порожнину – це несумісне з життям. Він любив життя, родину, усіх довкола, був дуже веселий, добрий хлопець. Дуже любив футбол", – пригадує мати героя Лідія Стелюта.

Ініціював створення музею начальник 30-го гарнізонного Будинку Офіцерів. Під час двох ротацій він служив на передовій. Там і виникла ідея зібрати артефакти війни для майбутньої експозиції.

"Ми ходили по нашим окопам, які недавно були місцями боїв, збирали там осколки снарядів, мін, багато речей нині представлені у музеї. Багато речей привезені військовими з 26-ї бригади", – пояснює ініціатор Олег Цилінський.

На виставці – макети бліндажів, уламки боєприпасів та відстріляні гільзи. З поміж іншого і тріснутий бронежилет. У нього влучив снайпер, але пластина вберегла життя воїна. Поповнювали експонатами музей як військові так і волонтери.

"Я весь час привозила такі подарунки з передової. Я рахую, що це дуже важливо для нашого покоління, щоб діти бачили, що коїться, що наші військові пройшли за цей час", – пояснює волонтерка Ірина Паскун.

"Оскільки я виконував обов’язки командира протитанкової батареї, в мене була карта одного з рубежів, яка згодом не використовувалась. На ній зображений Луганський напрямок. Мої товариші передавали хто кітель, в якому служив, хто бронежилет, куплений за власні кошти", – каже демобілізований боєць Павло Гайдаманчук.

Крім того, у музеї окремий стенд зі знімками місць запеклих боїв на Донбасі, де воювала бердичівська артилерійська бригада.

"Цей музей повинен більше бути направленим на нашу молодь, яка не була на війні, яка багато чула зі ЗМІ, з інтернету, що це таке", – зазначає т.в.о. командира 26-ї артилерійської бригади ЗСУ Михайло Мужук.

Рідні загиблих артилеристів та військові підрозділу продовжують передавати експонати. Тому експозицію оновлюватимуть й далі.

Ольга Столяренко, "5 канал"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну