США закликають Європу "робити більше" для України, але Німеччина і Франція не підтримують введення нових санкцій проти Росії на тлі загострення навколо Керченської протоки. Про це повідомило німецьке видання Die Welt.
Воно зазначає, що в дипломатичних колах ЄС, на закритому засіданні Комітету з політичних питань і безпеки (PSC) в Брюсселі, дипломати обох країн заявили, що зараз важливо вжити "заходів по зміцненню довіри" в суперечці.
"Санкції, на думку Берліна і Парижа, не є частиною цих заходів", – повідомляють джерела.
Німеччина і Франція, як пише видання, хочуть "продовжувати дипломатичні зусилля" і розглядають в цьому контексті залучення ОБСЄ до вирішення конфлікту на Азові.
Нагадаємо, 25 листопада Росія напала на українські кораблі МБАК "Бердянськ", РБК "Яни Капу" і МБАК "Нікополь". Ми показували відео, как корабель ФСБ РФ таранив український буксир. Після цього агресор відкрив вогонь, в результаті чого поранення отримали шість українських моряків. Також був і захоплення судна - понад 20 моряків залишилися в заручниках, їх судитимуть в РФ.
У відповідь на такі дії Росії влада України пішла на радикальні заходи. Президент Петро Порошенко видав указ на рішення РНБО щодо особливого правового режиму в деяких областях України. У підсумку Верховна Рада ввела воєнний стан в 10 областях країни на 30 днів.
Джерело: segodnya.ua


