УКР РУС
» » Воєнний стан: основні плюси і виклики для української армії
Всі новини

Воєнний стан: основні плюси і виклики для української армії

Запровадження воєнного стану в Україні є тактично правильним рішенням, яке допоможе привести в бойову готовність підрозділи Збройних сил України (ЗСУ) для посилення обороноздатності країни на її південному і східному напрямках.

Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

"Що стосується конкретних дій і повноважень військових після оголошення воєнного стану – це конкретика, яка є засекреченою. Було б дивно очікувати, що ЗСУ оголосять комплекс заходів, які вони будуть здійснювати для підвищення боєготовності. Якщо говорити про загальні аспекти, можу підтвердити, що дійсно , за моєю оцінкою, буде перевірений резерв першої черги. Йдеться про військовослужбовців, які пройшли війну на Донбасі і приписані до конкретних частин. Тобто будуть нарощуватися бойові можливості частин. Також впевнений, що буде перевірена мобілізаційна готовність в цілому. Тобто здатність військкоматів і інших місцевих органів влади до формування заходів з територіальної оборони та мобілізації особового складу в регулярні частини й інші силові відомства. Що особливо важливо, буде також опрацьована система військово-цивільного управління, оскільки у нас вперше в історії вводиться такий стан. Упевнений, цей процес буде дуже цікавий, але буде багато викликів, адже таке відбувається вперше. Відповідно, керівники на місцях, особливо в регіонах, будуть вивчати ці особливості воєнного стану, будуть усвідомлювати, що саме вони повинні робити в цей період. Будуть опрацьовуватися певні алгоритми і т.д. ", – пояснив він.

За словами експерта, головним викликом воєнного стану можна вважати формування органів військово-цивільного управління – органів управління територіями, на яких оголошено особливий режим.

"У формуванні військово-цивільних компонентів братимуть участь і центральні органи влади, і регіональні. Вважаю, що це і буде найбільшим викликом. Щоб ці органи були готові до реалізації і заходів протидії агресії. Що ж стосується ЗСУ, то у них все простіше: у військових це відбувається фактично на кожних навчаннях. Не відкрию ніякого секрету, але під час будь-яких військових навчань (в тому числі стратегічних), в ЗСУ опрацьовуються питання мобілізації, призову резерву і т.д. Для ЗСУ і силових відомств це є звичайною практикою. Для цього вони готуються постійно. Для органів влади (регіональних і центральних) це буде викликом. Але, думаю, що це корисний процес. Адже ми бачимо, що Росія продовжує нарощувати свої військові можливості, інфраструктуру, сили поблизу українського кордону. Тому Україні на всіх рівнях треба бути готовою до найгіршого розвитку подій. І це краще пропрацювати зараз, ніж потім, коли "поганий сценарій" почнеться, а ми будемо неготові до нього, що може призвести до трагічних наслідків. Краще це все опрацювати протягом 30 днів ", – зазначив він.

У зв'язку з цим Михайло Самусь назвав даний воєнний стан свого роду "навчаннями" для відпрацювання вимог і принципів, за якими Україна або окремі території повинні діяти під час повномасштабної агресії.

"Вважаю, що з цієї точки зору рішення про воєнний стан є дуже своєчасним і вкрай корисним", – підсумував він.

Дещо іншої думки дотримується військовий експерт Олег Стариков. На його думку, введення воєнного стану ситуацію в країні особливим чином не змінить.

"Справа в тому, що це все (комплекс заходів щодо посилення обороноздатності і боєготовності, – Авт.) можна було зробити і без введення воєнного стану. У нас війська і так знаходяться в підвищеній бойовій готовності, адже у нас йде війна. Найголовніше інше – чому саме воєнний стан вводиться? Особливість його полягає в тому, що він вводиться державою. Не Генеральним штабом, не ЗСУ, а державою. Це принципово важливо. І в цьому процесі будуть задіяні Кабінет міністрів, центральні органи виконавчої влади та Генштаб як орган, до сфери відання якого входить військовий сектор. А в зоні, де буде реалізовуватися особливий порядок, все бере на себе Генштаб. У військових повинні бути написані плани, позначені оргроботи та інші документи, які потрібно ще розіслати на місця, а облдержадміністрації повинні це все виконувати. Але, чи розробили їх, ніхто не знає і ніхто, мабуть, цим всім ще не займався ", – вважає експерт.

Він також підтвердив, що в цілому для ЗСУ та інших українських силовиків введення воєнного стану стане позитивом, оскільки можна буде побачити, "як зможуть провести призов, як залучать призовників першої черги – людей, яких, як кажуть, у нас 120 тисяч осіб, і які після виклику повинні прибути через добу ".

"Це – дуже цікаво, і скільки реально зі 120 тис. прийде до військових частин або на призовні дільниці. Реально. Подивимося. Нам кажуть, мовляв, все добре, всі готові, а реально, якщо прийде половина з цього числа, вважайте, що щось вдалося. А якщо прийде 10% від основної маси, а інші розбіжаться ?! Це важливо, щоб не повторилася ситуація, яка була в 2014 році, коли оголосили реальну мобілізацію, а ніхто не зміг її успішно провести. Тому тоді і були створені добробати. Тобто, люди пішли воювати без держави, захищати Батьківщину. Такого не повинно повторитися. Далі після введення воєнного стану потрібно внести зміни в бюджет для збільшення фінансування Міноборони під введення цього особливого режиму ", – резюмував військовий експерт.

Області України, де введено воєнний стан

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну