УКР РУС
Всі новини

Українці активно несуть гроші в банки

Українці продовжують нести гроші в банки, і з кожним кварталом кількість вкладів зростає. За даними НБУ, наприкінці третього кварталу 2018 року загальний депозитний портфель працюючих українських банків становив 968 млрд грн. Це на 34,7 млрд грн (3,73%) більше, ніж наприкінці другого кварталу. Якщо порівнювати з початком 2018 року, зростання ще більше – 38,4 млрд грн, або 4,14%. Ця цифра майже дотягує до розміру траншу від МВФ, який Україна вже може не отримати в 2018 році, пише портал "Мінфін".

Однак прибутковість вкладів у банках високою не назвеш, хоча, за даними Українського індексу ставок за депозитами фізосіб, ставки за вкладами в цьому році зростали – прибутковість гривневих вкладів на 12 місяців збільшилася на 1,11% з початку року. Станом на 2 листопада вона становила 15,44%. При цьому інфляція на кінець вересня досягла 8,9%. Але якщо врахувати, що з доходу за депозитом доведеться заплатити сумарно 19,5% податків (18% податок з доходу + 1,5% військового збору), то про надприбутки годі й казати.

З іншого боку, українці обмежені у виборі інструментів інвестування. У 2018 році НБУ дозволив фізособам вкладати до 50 доларів в іноземні активи. Заступник голови регулятора Катерина Рожкова стверджує, що за цей рік українці встигли інвестувати за кордон 25 млн доларів (близько 700 млн грн). Але все ж з динамікою зростання вкладів це незрівнянно.

Також Мінфін почав активно просувати ОВДП для населення. Зростання вкладень в державні цінні папери очевидне. За словами заступника голови ПриватБанку Галини Пахачук, тільки фізособи-клієнти "Привату" цього року вклали в ОВДП понад 1 млрд грн. В цілому станом на 3 січня 2018 року обсяг ОВДП у фізосіб перевищував 1,4 млрд грн. На 5 листопада показник виріс на 252% – до 5,28 млрд грн. Велика частина вкладень припадає на валютні ОВДП (4 млрд грн). Хоча зростання значне, з депозитними воно також не зрівняється.

Більш того, вкладення і в закордонні активи, і в ОВДП мають сенс тільки при значних сумах інвестицій. Тому середньостатистичні українці продовжують нести гроші в банки, щоб хоч щось заробити.

Велика частина депозитів населення і бізнесу (93,91%) припадала на 31 найбільший банк, станом на 1 листопада 2018 року. Серед фаворитів населення лідирують державні фінустанови. Бізнес, навпаки, вважає за краще "дочки" іноземних фінансових груп.

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну