УКР РУС
Всі новини

Синдром відміни при відмові від цукру: міф чи факт?

Зниження цукру в щоденному раціоні має явні переваги для здоров'я. Крім інших позитивних ефектів це відбивається на числі калорій, що допомагає знижувати вагу, а також покращує здоров'я зубів. Однак далеко не у всіх випадках люди можуть легко відмовитися від цукру або значимо знизити його споживання. Це пов'язано з неприємними симптомами, які супроводжують зміну раціону.

Найчастіше повідомляється про такі симптоми, як головний біль, втома або зміни настрою, але також можливі й інші порушення. Однак ці небажані явища мають тимчасовий характер.

Дослідження скасування цукру у людей обмежені. Одне дослідження вивчало підлітків з надмірною вагою та ожирінням, в ньому надані докази симптомів відміни та збільшення тяги до цукру після виключення цукру з раціону.


Все ще мало відомостей, що пояснюють появу цих симптомів. Можливо, це пов'язано з реакцією мозку на солодку їжу і системою винагороди.

Який вплив цукор справляє на мозок

Вуглеводи в харчових продуктах бувають декількох форм, в тому числі як цукру, наприклад, природним чином присутня у фруктах фруктоза.

Столовий цукор, або сахароза, міститься в цукровому буряку і цукровій тростині, а також він є в кленовому сиропі та меді. У сучасній харчовій промисловості сахарозу додають в продукти для підсилення смаку.

Відомо, що цукор впливає на мозок, і зараз ведуться суперечки про те, чи може цукор викликати залежність.

Сахароза шляхом активації рецепторів солодкого смаку в роті призводить до вивільнення в головному мозку дофаміну. Це нейротрансмітер, який передає сполучення між нервами в головному мозку.

Ефекти дофаміну значною мірою проявляються в частині мозку, яка відповідає за отримання задоволення і винагороди. Останнє керує поведінкою, тобто людина прагне повторити дію, яка призвела до вивільнення дофаміну.

Проведені на людях і тваринах експерименти показали, наскільки сильно цукор активує ці шляхи винагороди. З точки зору внутрішньої винагороди, сильна солодкість перевершує навіть кокаїн. Як показало дослідження на гризунах, до активації цих механізмів призводить як відчуття солодощі у роті, так і введення цукру в кровотік. Це показує, що ефект цукру не залежить від солодкого смаку.

Чому виникають небажані симптоми

Найчастіше небажані психічні та фізичні ефекти – запаморочення, головний біль, депресія, неспокій, втома, мозковий туман і тяга до їжі, реєструються на ранніх етапах відмови від цукру. Саме тому деяким людям може бути складно дотримуватися зміни дієти.

Дані на щурах показали, що цукор, аналогічно іншим речовинам, що викликають звикання, може призводити до переїдання та абстинентної тривоги. Інші проведені на тваринах дослідження показали, що ефекти цукрової залежності, абстиненції та рецидиву мають схожі риси з наркотиками. Говорити про те, чи стосуються ці висновки й до людей, поки складно через відсутність досліджень.

Рекомендації

Якщо прийнято рішення в довгостроковій перспективі зменшити споживання цукру в раціоні, потрібно бути готовим до появи можливих небажаних явищ. Однак, як показує практика, вони мають тимчасовий характер, тому рекомендується до цього заздалегідь бути готовим і розуміти, що вони зазвичай проходять протягом декількох тижнів.

Важливо знати, що цукор не належать до числа "поганих" продуктів, і він не приносить шкоди при помірному вживанні в складі здорової дієти та разом з виконанням фізичних вправ.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)