УКР РУС
» » Коли можливе скасовування карантинних обмежень через COVID-19 у Китаї
Всі новини

Коли можливе скасовування карантинних обмежень через COVID-19 у Китаї

У Китаї триває вакцинація від COVID-19, проте досі неясно, коли можна послабити карантинні обмеження. У журналі Nature Human Behavior недавно опубліковані результати нового дослідження. Вони показують, що для запобігання ескалації локальних спалахів COVID-19 у Китаї, попри вакцинацію, що триває, необхідно продовжувати дотримання строгих не фармацевтичних заходів, що включають дотримання соціального дистанціювання, закриття шкіл, носіння масок та ізоляцію хворих.

Дослідники підкреслюють, що своєчасного впровадження ефективної вакцини буде недостатньо для запобігання переростання локального спалаху у поширену епідемію. Але при дотриманні не фармацевтичних заходів поряд з щоденним впровадженням чотирьох доз вакцини на 1000 осіб можливе зменшення наслідків COVID-19 приблизно на 99% через дев'ять місяців після початку кампанії вакцинації у країні.

З грудня 2020 року Китай умовно схвалив сім вакцин проти COVID-19. Станом на 1 червня 2021 року в країні введено 681,9 мільйона доз, що приблизно відповідає 24,3% від 1,4-мільярдного населення. Однак дослідники попереджають, що таке охоплення як і раніше вкрай низьке, таким чином Китай залишається дуже вразливим для завезення SARS-CoV-2 та подальшої передачі, що доведено декількома локальними спалахами, що відбулися в перші чотири місяці 2021 року.


Щоб визначити, яка політика буде доцільна для населення країни, коли справа доходить до скасування обмежень по COVID-19, Цзінь-Вень Сун з П'ятого медичного центру лікарні загального профілю Китайської НВАК в Пекіні і його колеги використовували математичні моделі інфекції. У цій моделі дослідники розглянули різні ситуації, в тому числі відсутність імунітету у населення, швидку передачу SARS-CoV-2 і високий ризик приїзду в країну інфікованих людей.

Було встановлено, що під час відсутності соціального дистанціювання, використання масок і закриття шкіл програма вакцинації в Китаї занадто повільна, щоб уповільнити та відстрочити епідемію. Це також не допомагає знизити навантаження COVID-19.

Дослідники вказують, що поєднання більш строгих не фармацевтичних втручань і вакцинації може придушити епідемію з менш ніж 2300 симптоматичними випадками та 50 смертельними наслідками в середньому.

У разі збільшення щоденної вакцинації до 30 мільйонів доз (20 на 1000 осіб), при відсутності дотримання карантинних обмежень, за оцінками дослідників, все одно можна очікувати понад 7,7 мільйона смертей.

З кінця березня до середини травня 2021 року у Китаї щоденно вироблялося у середньому 6 мільйонів доз вакцини. Дослідники також підрахували, що якщо 30% населення будуть повністю вакциновані до початку нової хвилі, продовження розгортання вакцини разом з помірним дотриманням карантинних обмежень знизить число померлих на 98%.

Для Китаю як і раніше вкрай важливо продовжувати моніторинг локальних спалахів коронавірусу та інвестувати ресурси у боротьбу з ними. Дослідники сподіваються, що результати їх роботи будуть враховані при прийнятті рішення про роботи шкіл, використання масок і дотримання соціального дистанціювання. Також вони планують продовжити дослідження, щоб точно визначити, які конкретні заходи необхідно застосовувати паралельно з кампанією по вакцинації, а також вплив, який вони чинять на якість життя людей.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну