УКР РУС
Всі новини

Які чинники впливають на еволюцію коронавірусу

Delta-варіант коронавірусу, який вперше був виявлений в Індії, зараз є домінуючим у Великобританії. Деякі експерти попереджають, що цей штам може бути на 100% більше заразним, ніж варіант Alpha, раніше домінував в країні. Експерти вважають, що витіснення Британського варіанта Індійським пов'язано і з іншими факторами.

Успішні варіанти часто мають біологічну перевагу шляхом мутації, що допомагає їм легше поширюватися серед населення. І саме на варіанти з цими мутаціями впливає природний відбір, гарантуючи, що вони перевершують інші штами, які передаються не так швидко.

За словами кандидата наук Кембріджського університету Джонатана Р. Гудмана, що займається еволюційними дослідженнями людини, швидке поширення і домінування Delta-варіанту може бути пов'язано також з помилками з боку уряду та органів охорони здоров'я.


Еволюція коронавірусу: що впливає на мутацію

Еволюційним змінпм організмів, включаючи віруси, сприяє кілька потужних сил.

Природний відбір

Як і у випадках з іншими типами організмів, між штамами SARS-CoV-2 відбувається природний відбір. Перемагає той тип, який перевершує інший за пристосованістю.

Штучний відбір

Штучний відбір являє собою різновид природного відбору. Він передбачає, що людина навмисно обирає, які організми виживають і розмножуються.

Несвідомий відбір

Несвідомий відбір є менш відомою силою, його суть полягає у тому, що взаємодія людини з навколишнім середовищем має випадкові еволюційні ефекти. Ця додаткова підгрупа природного відбору є важливою силою в усьому світі та стає все більш важливою в міру зростання популяцій і зміни людьми глобального навколишнього середовища.

Хорошим прикладом є стійкість до антибіотиків, коли бактерії виробляють захист від сучасних ліків. Продовжуючи застосування антибіотиків, відбувається несвідомий відбір бактерій, стійких до лікування.

Інший приклад, який ілюструє наслідки несвідомого відбору – поширення хвороб серед рослин внаслідок використання деяких методів ведення сільського господарства. Висаджування великих груп дерев без урахування особливостей екосистеми може сприяти більш швидкому поширенню хвороб. Деякі дослідники стверджують, що спалах свинячого грипу, що відбувся у 2009 році та, можливо, навіть пандемія COVID-19 відбулися за схожими причинами.

Те, як люди організовують проживання у світі – посадка дерев дуже близько один до одного, необґрунтоване використання антибіотиків або, скажімо, відкладання вакцинації, сприяє змінам внаслідок несвідомого відбору.

Сили, що сприяють швидкому поширенню Delta-варіанту

Здатність Delta-штаму коронавірусу заражати частково вакцинованих людей може пояснити його домінування, що зростає. За даними Міністерства охорони здоров'я Великобританії, у людей, які отримали дві дози вакцини Pfizer, може бути близько 88% захисту, цей показник становить всього 33,5% з однією дозою вакцини Pfizer або AstraZeneca.

З точки зору еволюційного відбору здається, що рішення уряду Великобританії збільшити період між першою і другою дозами вакцини надало для варіанту Delta додаткове вікно для зараження людей. У той час як мутація Delta виникла в Індії в результаті природного відбору, несвідомий відбір, можливо, забезпечив її виживання у Великобританії.

Також не варто недооцінювати й інші фактори. Це стосується багатолюдних умов проживання в Болтоні – місті на північному заході Англії, де вперше був виявлений і почав активно поширюватися Delta, а також більш високій трансмісивності цього штаму.

Важливо подумати про наслідки гіпотези штучного відбору, наприклад про те, яким чином різні варіанти, які були природно або несвідомо відібрані, будуть взаємодіяти з новими популяціями в міру їх поширення.

У США, наприклад, зосередилися на наданні двох доз в більш короткі терміни. Згідно з останньою оцінкою Центрів по контролю і профілактиці захворювань за двотижневий період, що закінчується 5 червня, на варіант Delta припадає близько 10% випадків у США.

Однак припущення, що, оскільки Delta-варіант виявився успішним у Великобританії, він створить такі ж проблеми у США, необов'язково виправдано: відбір, ймовірно, буде мати різні ефекти у двох популяціях, оскільки уряд проводить іншу політику вакцинації.

У більш широкому сенсі, ця еволюційна перспектива передбачає, що потрібно приділяти особливу увагу відбору, яким би він не був, щоб краще прогнозувати, які варіантні особливості можуть призвести до успіху в різних популяціях.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну