УКР РУС
Всі новини

Мутації COVID-19 – у чому полягає основна проблема

Дані про SARS-CoV-2 постійно оновлюються, нові версії вірусу виявляються за допомогою епідеміологічної розвідки, заснованої на правилах скринінгу геномних варіантів, або з інших наукових джерел.

У кінці травня ВООЗ прийняла нову глобальну класифікацію вірусів на основі грецького алфавіту. У список VOC – варіантів, що викликають заклопотаність, зараз включені чотири мутації: Alpha, Beta, Gamma і Delta (відповідно B.1.1.7, B.1.351, P.1 і B.1.617.2). Поширеність тієї чи іншої мутації може значно вплинути на епідеміологічну ситуацію, що вимагає постійного моніторингу та пошуку оптимальних рішень.

В'єтнамський варіант SARS-CoV-2


Виявлені на сьогодні варіанти коронавірусу не є останніми. Не так давно влада В'єтнаму повідомила про виявлення на території країни нового штаму, який мутував з варіантів Alpha і Delta.

Поки що остаточна оцінка стосовно нього не готова через недостатність даних, однак відзначається різке зростання захворюваності попри продовження дотримання всіх карантинних норм.

Поширення варіанту Delta у Великобританії

За повідомленням Reuters, на початку червня на території Великобританії було встановлено, що домінуючим варіантом є Delta, вперше виявлений в Індії. У порівнянні з англійським варіантом Alpha, Delta представляє підвищений ризик госпіталізації.

Згідно з останніми даними, що подаються щотижня, було виявлено 5472 нових випадки варіанти Delta, таким чином загальне число підтверджених випадків цього штаму становить 12 431, що перевищує число заражених Alpha.

В уряді вже розглядаються можливі заходи, які необхідно вжити у зв'язку з цим. За словами прем'єр-міністра країни Бориса Джонсона, це може відсунути термін, на який планувалося ослаблення карантинних заходів.

Генеральний директор Агентства безпеки охорони здоров'я Великобританії Дженні Харріс попередила, що до отримання більшої інформації про передачу та впливі вірусу на здоров'я необхідно продовжувати дотримуватися обережності. Раніше повідомлялося, що Delta може значно швидше поширюватися, у порівнянні з Alpha, що являє собою нову загрозу.

Дослідження мутацій

В опублікованому взимку дослідженні спайкових мутацій білка в нових варіантах SARS-CoV-2, що "викликають занепокоєння", було виявлено, що зазвичай вони виникають в інделах (indel) або поруч з ними.

Підставою для дослідження послужила необхідність зрозуміти появу генетично різних варіантів SARS-CoV-2, що характеризуються накопиченням множинних амінокислотних замін та змін в інделах у порівнянні з їх найближчими родичами. Всі ці штами пов'язані з підвищеною швидкістю поширення вірусу.

Лінія SARS-CoV-2 B.1.1.7, ймовірно, виникла у Великобританії у вересні 2019 року та характеризується 17 мутаціями, в тому числі 8 мутаціями в шиповому білку. Інші лінії, в тому числі B.1.351, спочатку виявлені в Південній Африці, і зовсім недавно з'явилася лінія P.1, вперше задокументована в регіоні Амазонії у Бразилії, несуть додаткові мутації.

Всі три лінії характеризуються мутацією N501Y у білку шипа, в той час, як і B.1.351, та P.1 також несуть мутацію шипа E484K. Крім того, як B.1.1.7, так і B.1.351, але не P.1, придбали зміни коротких послідовностей у шиповому білку. Дослідження показало, що вірус має можливість подальшої мутації.

Також нещодавно з'явилася ще одна наукова стаття, яка досліджує швидкість утворення генетичних варіантів на підставі комбінування відомої частоти мутацій та оцінки кількості інфекційних віріонів.

У чому небезпека постійної мутації

На думку лікаря Домініка Пімента, мутація – це буквально генетична лотерея, в якій виграшем для вірусу є створення більш конкурентоспроможного варіанту. І чим більше копій він передає, тим у нього більше шансів. В кінцевому підсумку у цьому сценарії нова мутація COVID-19 неминуча, і він буде обходити дію вакцин. Тоді доведеться починати все з початку – розробку ефективного препарату і вакцинацію.

Без нового господаря вірус довше двох-трьох тижнів існувати не може. В таких умовах важливо не тільки вакцинуватися, а й продовжувати дотримуватися карантинних заходів, максимально знижуючи можливість подальшої передачі SARS-CoV-2, а значить – його мутації.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)