УКР РУС
» » "Бачимо, що їх узагалі не лікували": із ОРДЛО на мирну частину України повернулися 33 ув'язнені – сюжет
Всі новини

"Бачимо, що їх узагалі не лікували": із ОРДЛО на мирну частину України повернулися 33 ув'язнені – сюжет

З понад 16-ти тисяч осіб, які відбувають покарання на окупованій території, 33 повернулися на мирну частину України. Ув'язнених зустріли поблизу Щастя на Луганщині. Серед них є і тяжкохворі, і ті, які вже мали бути звільнені. Репортаж Вікторії Ковальової.


Уповноважена Верховної Ради з прав людини вирушає до так званої "сірої зони". Поблизу Щастя окупанти мають передати ув'язнених, які виявили бажання відбувати покарання на підконтрольній Україні території. В обумовлений час на місці зустрічі з'являються ув'язнені в супроводі проросійських найманців і так званої уповноваженої з прав людини терористичної "ЛНР".


Цього разу окупанти готові передати 33 особи. Семеро з них – тяжкохворі.

Денісова каже: "Це туберкульоз. Відкрита форма, яких забирали. Ми бачимо, що їх узагалі не лікували. Вони потребують лікування. І якщо вони залишаться у слідчих ізоляторах, будемо додатково відслідковувати, щоб їм надали необхідну медичну допомогу вже в нас вдома". 

Радник Денісової – Гліб Малютін каже: "Адекватної ситуації там, за тією стіною, ми не знаємо до кінця, хоча є хлопці, які повертаються, випробувавши до кінця ті жахи".

Повернення ув'язнених з окупованої частини Донбасу на мирну територію України відбувається вже вдруге.

"Минулого разу ми передали всі списки, 450 людей, які хотіли потрапити на контрольовану урядом територію. Так звана уповноважена Копцева вже їх відпрацювала. Сказала, що 250 людей нібито вже готові, щоб їх повертати. Ми будемо проводити їх ідентифікацію, де вони перебувають зараз, і будемо забирати знову людей", – розповіла Денісова.


Значна частина з тих, хто виявив бажання повернутися, невдовзі вийде на свободу. Термін покарання в них або добігає завершення, або буде переглянутий, кажуть правозахисники.

"Тепер дуже важливо, щоб цих людей, наші громадяни, наші люди приняли назад. Тому що для когось це "зеки", а для нас – це громадяни України. Наші сусіди, які можуть жити за сусідній стінкою. І ось як ми їх приймемо, це зараз важливо", – каже Гліб Малютін.

33-х осіб, які виявили бажання відбувати подальший термін покарання на підконтрольній Києву території, зараз доправлять до Старобільського слідчого ізолятору. Подальшу їхню долю вирішуватимуть у Міністерстві юстиції.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов,"5 канал"

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну