Обмін санкційними "люб'язностями" між Україною і Росією не робить погоди в товарообігу між двома державами. Про це в коментарі сайту "Сьогодні" розповів економічний експерт Олександр Охрименко.
За його словами, ці обмеження більше схожі на піар Кремля.
"Якщо подивитися на ці санкції, у них більше піару. Включити в цей список продукцію, яка вже чотири роки не поставляється до Росії. Чи є сенс в цьому? Ось цей список, який ввели, там багато позицій, які Росія давно не купує. Росія не купує давно у нас продукти харчування, зменшує покупку продуктів технічної промисловості і буде зменшувати далі. Все, що купує у нас Росія, це – вироби з металу і продукцію машинобудування. Знову ж – це закриваються старі контракти. Ми поставляємо Росії запчастини для вагонів, локомотивів. Нові контракти не укладаються. Тому нас цей список не сильно лякає. Все, що впало, впало з 2013 року. Буде ще зменшення, але кардинально ситуацію це не змінить", – говорить Охріменко.
Як розповідає експерт, експорт з України в Росію і далі падатиме. Зате на горизонті вже є новий партнер по покупці наших товарів – Польща.
"Беремо статистику за 2018 рік – експорт України до Росії зменшився на майже 1%. Виходячи з цих санкцій, експорт з України в Росію в наступному році зменшиться на 10%. У 2019 головним нашим партнером купівлі нашого експорту буде не Росія, а Польща. Там різниця вже невелика. Швидше за все ми посилимо експорт до Польщі", – продовжує економіст.
При цьому постійно зростає імпорт, Україна продовжує купувати у Росії певну продукцію. Але це не ставить Україну в залежне становище, адже, в першу чергу, Росія зацікавлена в тому, щоб ми щось у них купували, говорить Охрименко.
"Імпорт зріс на 24%. У 2019 він не зменшиться, навіть, може, трохи зросте. Але що стосується імпорту, Росія сама від нас залежить. Якщо ми припинимо купувати у Росії, трагедія буде для Росії. Незважаючи на те, що зараз така істерика, перестати для Росії продавати в Україні небезпечно. А кому продати? Їм в цьому плані непросто", – підсумовує експерт.



