УКР РУС
» » На Донбасі прифронтове селище перевели на автономне опалення
Всі новини

На Донбасі прифронтове селище перевели на автономне опалення


Жителів прифронтового селища Новгородське на Донеччині, які під час безперервних бойових дій чи не кожен день ризикували залишитися без тепла, перевели на автономні системи опалення.

Місцевий завод "Інкор і Ко", який зігріває переважну частину селища, вирішив забезпечити енергонезалежністю все Новгородське.

Про переваги нововведення розповіли подружжя Ляшків – пенсіонери, які майже все життя працювали на місцевому фенольному заводі, а нещодавно отримали автономне опалення, і з тих пір стежити за температурою в приміщенні стало зручно, а регулятор тепла дозволяє ще й економити.

"То на одиничку, якщо тепло, то на двоєчку, то на трієчку. Там це по цифрах", – зазначила Олександра Ляшко.

Відмовитися від централізованого опалення вирішили всі жителі Новгородського, яких підтримало містоутворююче підприємство – завод "Інкор і Ко", яке за свій рахунок придбало майже 200 котлів індивідуального опалення і встановило їх у квартирах – людям вони дісталися безкоштовно.

"Якщо б їм самим довелося займатися, вони б ніколи це не зробили, навіть не думаючи про те, що це коштує багато грошей. Не треба нікуди їздити, нічого погоджувати, нічого. Проект готовий, приїхали ремонтні бригади, все встановили, поставили, все" , – пояснив син пенсіонерів Валерій Ляшко.

При цьому підприємство дбає не тільки про житлові будинки: за свій рахунок воно побудувало і котельню для школи, а зараз модернізує системи опалення в бібліотеці, бійцівському клубі і музичній школі.

Місцева влада визнає, що проект енергонезалежності Новгородського – найкращий на Донбасі.

"Країна взагалі потребує енергонезалежності та підвищення енергоефективності. Реалізований проект за програмою соціально-економічного партнерства разом з Метінвестом" Інкор і Ко "дозволяє жителям Новгородського зараз відмовитися від централізованого опалення, перейти на автономне, яке більш ефективне і більш дешеве", – зазначив Ярослав Руденко, глава Торецької військово-цивільної адміністрації.

За два роки в реалізацію проекту з автономізації тепла Метінвест вклав сім з половиною мільйонів гривень. Завершити роботи планують вже до Нового року.

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну