В ефірі "5 каналу" в програмі "Лінія оборони" голова правління "Українського мілітарного центру", військовий експерт Тарас Чмут прокоментував те, що для РФ їхній напад на катери ЗСУ вилився в негативну реакцію світу і припустив, як би розвивалися події, якби вони відпустили українських військових.
Чмут сказав: "Було б таке саме оскарження їхніх дій й міжнародному арбітражі стосовно невиконання договору 2003 року також міжнародного морського права, який дозволяє безперешкодний прохід суден протоками і вільний захід в Азовське море".
Він додав: "Тут позиція така: якби вони нас знову пропустили, вони б знову показали нашу слабкість. А Росія не може дозволити собі показати слабкість для своїх громадян. Бо Росія вибирає краще виглядати "покидком", аніж "слабаком", навіть якщо вона програє економічно та геополітично".
Як повідомляв 5.UA, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти.
Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна були захоплені Росією.
Пізніше омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що 23 захоплених українських моряків доправили до Керчі. Трьох із них з пораненнями поклали до міської лікарні. На Росії заявили, що військовослужбовці ВМС ЗСУ арештовані та будуть притягнуті до суду.
ФСБ РФ оприлюднила відео "допитів" трьох захоплених українських моряків. На ньому армійці свідчать, що начебто свідомо ігнорували попередження російських моряків. У ВМС ЗСУ зазначили, що з розумінням ставляться до таких "свідчень", враховуючи тиск російських спецслужб.
Дивіться також фотогалерею за темою:
/ Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm / Фото kerch.fm Джерело: 5.ua









