У прийнятому Верховною Радою державному бюджет на 2019 рік закладено 17 мільярдів гривень від доходів від приватизації підприємств в Україні. Міністр фінансів Оксана Маркарова впевнена, що цю цифру виконати цілком реально. Про це вона сказала на брифінгу.
"Приватизація не є джерелом доходів і фінансування. Але в останні роки, дійсно, внесені в бюджет доходи від приватизації не реалізовувалися. Чому ми вважаємо, що цифра 17 млрд є реалістичною для 2019 року? У попередні роки ми проводили приватизацію за старими законами, які не дозволяли ... реалізовувати держмайно за нормальними цінами. Вони не давали можливості навіть підготувати об'єкти (до продажу - ред.)", - сказала вона.
Макарова нагадала, що в цьому році був затверджений новий закон про приватизацію, в якому є ряд норм, які знайшли відгук у інвесторів.
"І зараз перший об'єкт, який буде, сподіваюся, проданий вже в цьому році - це "Центренерго". Решта об'єктів, по яких пройшли відбори, будуть продані, швидше за все, вже в 2019 році. ... Тому ми вважаємо, що цифра в 17 млрд реальна. Є стійке відчуття, що в 2019 році у нас набагато вищі шанси виконати цифру по приватизації", - підкреслила міністр фінансів.
Нагадаємо, пленарне засідання, на якому приймався головний фінансовий документ країни, тривало в цілому 20 годин. Ще вчора вранці Верховна Рада проголосувала (хоча і з третьої спроби) за пропозицію глави парламенту Андрія Парубія не закривати вечірнє засідання, поки не буде прийнятий бюджет. В підсумку Рада прийняла держбюджет-2019 сьогодні о шостій ранку.
Джерело: segodnya.ua




