УКР РУС
» » Бійня в секторі Газа і власна армія ЄС: ТОП-5 головних подій у світі за тиждень
Всі новини

Бійня в секторі Газа і власна армія ЄС: ТОП-5 головних подій у світі за тиждень

З британського уряду розбігаються високопоставлені винуватці через незгоду з Brexit, а Європа задумалася про те, щоб створити свою армію, альтернативну НАТО. Читайте головні новини світу в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня".

Шпигунський скандал в Австрії

В Австрії розгорівся дивний шпигунський скандал. З одного боку, розкрили високопоставленого "крота" в австрійській армії, який більше 20 років успішно шпигував на Кремль. C іншого боку, влада Австрії пробачила Росію за багаторічне шпигунство, а самого "крота" вирішили не садити.

Як заявив в п'ятницю, 9 листопада офіційний представник Міноборони Австрії Міхаель Бауер, служба військової контррозвідки країни викрила офіцера австрійської армії у відставці, який з 1990-х років шпигував на користь Росії.

"Служба військової контррозвідки за допомогою міжнародного співробітництва розкрила випадок шпигунства. Відставний офіцер армії Австрії з 1990-х років шпигував на бундесхеером (армія Австрії. – Ред.) і передавав документи Росії. В його відношенні порушено справу", - йдеться в заяві Бауера.

Йдеться про 70-річному австрійського полковника у відставці, який з кінця 1990-х років передавав російській військовій розвідці інформацію про міграційну кризу, австрійську військову авіацію і артилерійські системи. За свої послуги полковник із Зальцбурга отримав близько 300 тис. євро. "Кріт" зізнався. Росія, само собою, все заперечує.

Але 13 листопада земельний суд Зальцбурга видає вердикт, відповідно до якого шпигуна навіть не помістять під арешт.

А вже наступного дня канцлер Себастьян Курц оголосив, що Австрія, незважаючи на гучний скандал, вирішила не висилати російських дипломатів.

"Якщо ми підозрюємо, що справа доходить до шпигунства, то ми завжди будемо це критикувати і захищатися від нього, а також намагатися власними силами покращувати безпеку, щоб таке не повторилося", - заявив Курц.

Він зазначив, що його країна підтримує добрі контакти з Росією, "робить ставку на діалог" і продовжить в майбутньому дотримуватися такої політики.

Загострення в секторі Газа

Після шести місяців щодо затишшя на Близькому Сході почався новий виток ескалації між Ізраїлем і сектором Газа. 12 листопада бойовики з руху ХАМАС запустили в цілому більше 300 ракет у бік Ізраїлю - тобто в тридцять разів більше, ніж під час попередніх атак.


Як повідомляють в Армії оборони Ізраїлю, переважна частина палестинських снарядів розірвалася на незаселеній місцевості, проте деякі впали в житлових районах. Як мінімум двоє ізраїльтян загинули, 53 людини отримали поранення.

Ізраїльська армія у відповідь на ракетний обстріл завдала авіаударів і вразила 150 військових об'єктів в секторі Газа. За повідомленням армійської прес-служби Ізраїлю, всі вони належали ХАМАС і "Ісламському джихаду" - включно з трьома урядовими будівлями, які використовувалися у військових цілях. У спецоперації також взяли участь вертольоти і танки.

Палестинці пишуть про чотирьох убитих і 15 поранених в результаті атак - всі вони були членами угруповання ХАМАС. Червоний півмісяць повідомив про загибель трьох палестинців і "деяку кількість" постраждалих.

Всі подробиці протистояння в секторі Газа читайте в спеціальному матеріалі сайту "Сегодня" ("Сектор Газа і Ізраїль обмінюються ударами: все, що потрібно знати").

Дороги Північної та Південної Кореї об'єднають в одну мережу

КНДР і Республіка Корея провели 12 листопада другий раунд робочих переговорів з питань об'єднання автомобільних і залізничних доріг двох країн. Як повідомило південнокорейське міністерство об'єднання, зустріч проходила в міжкорейському офісі зв'язку в місті Кесон.


"У ході переговорів сторони обговорять графік проведення спільних польових досліджень стану доріг на східному узбережжі", - наголошується в повідомленні

Як повідомлялося, президент Південної Кореї Мун Чже Ін і лідер КНДР Кім Чен Ин в ході першого за десятиліття міжкорейського саміту в квітні підписали спільну декларацію про мир, процвітання і об'єднання Корейського півострова. У число домовленостей увійшов пункт про намір з'єднати залізничні й автомобільні дороги двох країн.

Нагадаємо, на цьому тлі глава КНДР Кім Чен Ин заговорив про об'єднання двох Корей. Глава КНДР розраховує, що громадяни Північної і Південної Кореї в майбутньому зможуть вільно перетинати кордон між обома країнами. 

Європа хоче створити свою армію

У світі активно обговорюється пропозиція президента Франції створити власні єдині збройні сили Євросоюзу. Нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон заявив про це в ефірі радіостанції "Європа-1".

"Ми не зможемо захистити європейців, якщо не приймемо рішення створити справді загальноєвропейську армію. Це необхідно перед обличчям Росії, яка знаходиться біля наших кордонів і яка може діяти загрозливо. Нам слід мати таку Європу, яка більшою мірою здатна захищатися самостійно, не залежачи виключно від США, діяти більш суверенним чином,"- сказав президент.

Еммануель Макрон вважає, що Європа більше не може покладатися на Сполучені Штати в питанні своєї безпеки.

Президента Франції підтримав глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.На його думку, США в довгостроковій перспективі відмовляться від забезпечення безпеки Європи.

"Нам потрібно дати новий хід питання про європейський оборонний союз аж до ... створення європейської армії. Це музика майбутнього, і вона вже звучить, тільки багато європейців поки її не чують", - сказав Юнкер.

Втім, знайшлися і вороги цієї ініціативи. Міністр оборони Великобританії Майкл Феллон заявив, що Сполучене Королівство перешкоджатиме створенню єдиної армії Європейського союзу, поки є членом міждержавного об'єднання.

"Ми завжди висловлювали нашу стурбованість, кажучи про відсутність необхідності дублювати те, що вже є в НАТО", – підкреслив він.

Зрозуміло, що в НАТО також не зраділи такій ініціативі. Але найбільш непримиримим критиком створення єдиної армії Євросоюзу виступив американський президент Дональд Трамп.

Трамп вважає безглуздою ідею створення єдиної армії Європи, оскільки саме європейські країни розв'язали дві найбільш кровопролитні війни XX століття, напавши, в першу чергу, на своїх сусідів.

"Еммануель Макрон пропонує створити загальноєвропейську армію для захисту Європи від США, Китаю і Росії. Але в Першій і Другій світових війнах доводилося захищатися від Німеччини", - написав господар Білого дому в своєму Twitter.

"І чим же це закінчилося для Франції? До вступу у війну США в Парижі вчили німецьку мову", - додав Трамп, закликавши країни НАТО фінансувати бюджет Північноатлантичного Альянсу.

Масові відставки британських чиновників у зв'язку з Brexit

Вчора, 15 листопада, в британському уряді почався формений відхід міністрів, незгодних з політикою Великобританії з питання Brexit. Цікаво, що всі три єврочиновники, що залишили вчора свої пости, заявили про відставки на своїх сторінках в Twitter

Спочатку стало відомо про те, що залишає свою посаду глава міністерства з питань виходу Великобританії зі складу Європейського союзу Домінік Рааб. Свою відставку він аргументував розбіжностями з чинним урядом, а саме - з проектом угоди по Brexit, яку прем'єр-міністр Тереза Мей підписала з Євросоюзом.

"Сьогодні я подав у відставку з поста міністра у справах Brexit. Я не можу c чистою совістю підтримати умови, які запропонували для нашої угоди з Євросоюзом", - заявив Рааб.

За ним заяву про відставку подав глава міністерства у справах Північної Ірландії Шейлеш Вара, який очолював відомство з січня.

"З великим сумом і жалем я вручив прем'єр-міністру свою заяву про відставку з посади міністра у справах Північної Ірландії ... Я був радий і це було честю для мене служити в міністерстві у справах Північної Ірландії. Я завжди буду дорожити цими пам'ятними погадами", - написав він.

В прикріпленому листі він пояснює своє рішення тим, що в угоді не прописані тимчасові рамки, коли Великобританія "нарешті стане суверенною державою".

Нарешті, грюкнула дверима глава міністерства праці та з питань пенсій Великобританії Естер Макві. За її словами, проект угоди Мей з Брюсселем суперечить критеріям, спочатку поставленим самим прем'єром, і не поважає результати референдуму.

"Представлена кабінету пропозиція, оцінити яку незабаром належить всій країні, означає, що ЄС буде передано 39 млрд фунтів, а натомість не буде отримано нічого. Вона залишить нас в полоні митного союзу, хоча ви давали британському народу конкретні обіцянки того, що це не відбудеться. Вона зв'яже руки не тільки цьому, а й наступним урядам, коли вони будуть намагатися проводити по-справжньому незалежну торговельну політику", - йдеться в заяві чиновниці.

Вона також підкреслила, що пропозиція Мей створює загрозу територіальній цілісності Великобританії через те, що в ній вирішується питання про прозорість кордону між Ірландією і Ольстером.

Робимо ставки, хто буде наступним?

Джерело: segodnya.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну