УКР РУС
Всі новини

Ринок вантажівок у лютому: що купували?

Вантажні транспортні засоби – кров економіки. За попитом на них можна визначити, наскільки активні економічні процеси в країні.

Залежно від призначення сегмент вантажних автомобілів поділяється на легкі (LCV), масою понад 3,5 тонн та тягачі.

В Інституті досліджень авторинку дослідили ці групи техніки, а також визначили їх в сегментах нових, вживаних перепродажів на внутрішньому ринку та імпорті з-за кордону.

Ринок LCV

У лютому українці придбали 4,1 тисячі легких комерційних транспортних засобів повною масою до 3,5 тонн. Це на 19,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 10,8% більше, ніж у січні-2023.

Більшість малих комерційних авто у січні 2023 року придбали на внутрішньому ринку: 3,2 тисячі (77,9%). З-за кордону привезли 703 вживаних LCV (17,3%).


Лідером на ринку внутрішніх перепродажів LCV незмінно залишається Mercedes-Benz Sprinter (480 шт.), на базі котрого існує безліч модифікацій та надбудов для різних потреб. На другому місці рейтингу традиційно розмістився Renault Master (349 шт.), а третє місце зайняв Ford Transit (+1 позиція, 198 шт.).

Лідером імпортних вживаних LCV залишається Renault Master (198 шт.), на другому місці розмістився Mercedes-Benz Sprinter (134 шт.), а третю сходинку зайняв Renault Kangoo (51 шт.)

Нових імпортних LCV продали 172 штуки, ще 26 проданих легких вантажівок були переобладнані українськими підприємствами. Загалом продажі нових LCV склали 4,8% від загальної кількості придбаної малої комерційної техніки.

вантажних автомобілів повною масою понад 3,5 тонни (окрім тягачів). Це на −32% менше, ніж за аналогічний період минулого року і на 13,3% більше, ніж у січні-2023.

Більшість із вантажівок у січні придбали на внутрішньому ринку: 84,6% (1,4 тис. шт.). З-за кордону привезли вживаними лише 6% вантажних автомобілів (101 шт.). Такий показник — антирекорд останніх 12 місяців. Основна причина, через що частка імпортних вантажівок скорочується - умови імпорту, за яких привозити з-за кордону вживані вантажні авто вигідно лише віком до 5 років, адже в іншому випадку вартість розмитнення буде у 40 разів більшим. Окрім цього, на вантажні авто діє екологічний стандарт "Євро-5".


Динаміка ринку сідлових тягачів

У лютому українці придбали 3,3 тисячі нових та вживаних сідлових тягачів. Це на 37,5% більше, ніж за аналогічний період минулого 2022 року та майже так само, ніж у січні-2023. Тобто, після падіння продажів, котре тривало чотири місяці поспіль, ринок сідлових тягачів стабілізувався.

Більшість (51,5%) від усіх тягачів привезли вживаними з-за кордону (1,7 тис. шт.).

На внутрішньому ринку придбали 1,5 тис. шт., що складає 43,6% від загальної кількості.

Новими придбали 4,9% сідлових тягачів, що в кількісному вимірі дорівнює 163 штуки.

Джерело: auto.24tv.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Додати коментар
Або увійдіть через соціальні мережі
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну