УКР РУС
Всі новини

Новий список Доступних ліків

Наказом №1705 від 10.08.2021 Міністерство охорони здоров'я України оновило перелік препаратів програми "Доступні ліки". Він включає 293 позиції – препарати різних виробників, розмір компенсації варіює залежно від вартості ліків.

Міжнародна непатентована назва лікарського засобу (активна речовина)

Аміодарон (Amiodarone)


Антиаритмічний засіб III класу з антиангінальною дією. Застосовується з профілактичною і терапевтичною метою при різних пароксизмальних порушеннях ритму серця, стенокардії та ін.

Амлодипін (Amlodipine)

Антигіпертензивний препарат, селективний блокатор кальцієвих каналів II класу. Крім застосування при артеріальній гіпертензії показаний при різних видах стенокардії.

Атенолол (Atenolol)

Препарат з антигіпертензивною, антиангінальною та антиаритмічною дією, відноситься до кардіоселективних бета-1 адреноблокаторів. Має широкий спектр застосування – від лікування артеріальної гіпертензії, інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця до ажитації та тремору при абстинентному синдромі та мігрені.

Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)

Нестероїдний протизапальний препарат, який в невеликих дозах використовується для пригнічення агрегації тромбоцитів. Приймається для лікування і профілактики багатьох патологій з боку серця, включаючи стенокардію, інфаркт міокарда, тромботичні ускладнення після перенесених операцій.

Беклометазон (Beclometasone)

Належить до числа глюкокортикоїдів. У вигляді аерозолю для інгаляцій показаний при бронхіальній астмі.

Бісопролол (Bisoprolol)

Як селективний бета-1 адреноблокатор широко використовується в лікуванні артеріальної гіпертензії, хронічної серцевої недостатності, для профілактики нападів стенокардії.

Будесонід (Budesonide)

Кортикостероїд, який при введені шляхом інгаляції має протиалергічну і протизапальну властивість і покращує якість судин. Застосовується для терапії бронхіальної астми, ХОЗЛ, помилкового крупа.

Варфарин (Warfarin)

Як антикоагулянт непрямої дії показаний для лікування і профілактики тромбозу та емболії кровоносних судин, тромбозу периферичних, коронарних і мозкових артерій і ін.

Верапаміл (Verapamil)

Препарат з антигіпертензивною, антиангінальною та антиаритмічною дією, селективний блокатор кальцієвих каналів I класу. Показаний для лікування артеріальної гіпертензії, а також при ішемічній хворобі серця, порушеннях серцевого ритму та ін.

Гідроксихлорохін (Hydroxychloroquine)

Як помірний імуносупресор пригнічує синтез ревматоїдного фактору і компонентів реакції гострої фази. Застосовується при малярії, ревматоїдному артриті, ювенільному ревматоїдному артриті, червоному вовчаку.

Глібенкламід (Glibenclamide)

Є пероральним гіпоглікемічним засобом, який призначається при цукровому діабеті другого типу.

Гліклазид (Gliclazide)

Пероральний гіпоглікемічний засіб, показаний людям з цукровим діабетом другого типу для лікування і профілактики ускладнень.

Дигоксин (Digoxin)

Серцевий глікозид, показаний при багатьох патологіях з боку серця, включаючи хронічну серцеву недостатність, миготливу аритмію, надшлуночкову тахікардію.

Еналаприл (Enalapril)

Інгібітор АПФ, який широко використовується в лікуванні артеріальної гіпертензії та хронічної серцевої недостатності.

Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)

Антиангінальний засіб, що застосовується з метою лікування та профілактики нападів стенокардії.

Карведілол (Carvedilol)

Антигіпертензивний засіб, що блокує α1-, β1- і β2-адренорецептори. Призначається пацієнтам з артеріальною гіпертензією, для профілактики нападів стабільної стенокардії на тлі ішемічної хвороби серця.

Клопідогрель (Clopidogrel)

Засіб, що знижує схильність тромбоцитів до агрегації. Застосовується для профілактики атеротромботичних ускладнень у пацієнтів із захворюваннями серця.

Лозартан (Losartan)

Препарат з антигіпертензивною дією, блокатор рецепторів ангіотензину II. Крім застосування для зниження артеріального тиску призначається при хронічній серцевій недостатності, для захисту нирок у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з протеїнурією.

Метопролол (Metoprolol)

Препарат з гіпотензивною, антиангінальною та антиаритмічною дією, кардіоселективний бета-1 адреноблокатор. Найчастіше призначається пацієнтам з артеріальною гіпертензією.

Метформін (Metformin)

Пероральний гіпоглікемічний засіб, призначається людям з інсулінонезалежним цукровим діабетом.

Нітрогліцерин (Glyceryltrinitrate)

Антиангінальний засіб, що впливає переважно на венозні судини. Застосовується для купірування і профілактики нападів стенокардії, як препарат швидкої допомоги – при гострому інфаркті міокарда.

Ніфедипін (Nifedipine)

Препарат з антиангінальною і гіпотензивною дією, застосовується для профілактики нападів стенокардії.

Сальбутамол (Salbutamol)

Бета-адреноміметик, який призначається людям з бронхіальною астмою та іншими хронічними хворобами легень, що супроводжуються оборотною обструкцією дихальних шляхів.

Симвастатин (Simvastatin)

Гіполіпідемічний засіб, група статинів. Показаний для зниження рівня загального холестерину при первинній гіперхолестеринемії.

Спіронолактон (Spironolactone)

Як калій-, магнійсберегающій діуретик препарат призначається при набряках різної етіології, гіпокаліємії, синдромі полікістозу яєчників.

Фуросемід (Furosemide)

Петлевий діуретик, який застосовується при артеріальній гіпертензії тяжкого перебігу, набряковому синдромі різного генезу.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)