УКР РУС
Всі новини

Резистентні грибки можуть передаватися від людини людині

Грибок Candida auris був відкритий у 2009 році, і з цього моменту він вважався серйозною загрозою для здоров'я людини. Він діє, не викликаючи симптомів, і може не тільки колонізувати шкіру здорових людей, а й проникати в кровотік і рани вразливих пацієнтів, що часто спостерігається в медичних установах. Згідно з даними CDC (Центрів по контролю і профілактиці захворювань), приблизно у третини людей, заражених Candida auris, грибок призводить до летального ісходу.

Минулого тижня з'явилася ще одна погана новина: представники CDC повідомили, що штами грибка з високою стійкістю до ліків передаються від людини людині.

За словами лікаря-інфекціоніста системи охорони здоров'я штату Вірджинія Піттсбурга Корнеліуса Кленсі, це є прикладом кошмарного сценарію для лікарсько-стійкого патогену. В інтерв'ю New York Times він додав, що невиліковна грибкова інфекція – серйозна загроза для ослабленого імунітету, реципієнтів трансплантата і тяжкохворих пацієнтів у відділеннях інтенсивної терапії.


Існує три класи протигрибкових засобів, які використовуються в лікуванні інвазивних інфекцій: азоли, ехінокандіни та полієни. У той час як стійкість до азолів і полієнів є відносно поширеним явищем, тільки близько 1% інфекцій стійкі до ехінокандинів. Це робить їх придатним засобом лікування інфекцій Candida, які не чутливі до інших препаратів. Штами грибів, які можуть протистояти лікуванню усіма трьома класами, відомі як панрезістентні.

CDC зазначає, що панрезістентні штами C. auris виявлялися і раніше, але тільки у пацієнтів, які отримували ехінокандіни.

За повідомленням агентства, панрезістентні штами раніше в цьому році були виявлені в кількох установах довгострокового догляду, які мають спільних пацієнтів: у Вашингтоні, округ Колумбія, та у Техасі. Жоден з цих хворих протигрибкові препарати не отримував.

CDC вважає, що це є свідченням того, що стійкі до пан- або ехінокандинів штами C. auris могли передаватися в медичних установах США.

Співавторка звіту CDC Меган Лайман сказала, що занепокоєння викликає кількість людей, які опинилися під загрозою. Це велика група пацієнтів, що мають інфекції та вже отримують лікування цими препаратами.

У звіті, який був опублікований в Open Forum Infectious Diseases раніше в цьому місяці, виявлено, що передача іншого типу лікарсько-стійкого патогену – бактерій, що викликають пневмонію, вже вважається звичайним явищем серед педіатричних пацієнтів, які проходять лікування в одній з лікарень в Бангладеш.

Це встановила група авторів після вивчення записів понад 4000 дітей, госпіталізованих з пневмонією в період 2014-2017 р. Було виявлено, що зі 108 пацієнтів, у яких був позитивний результат тесту на наявність бактерій в крові, у 20 були інфекції, стійкі до всіх чотирьох зазвичай використовуваних антибіотиків.

Джейсон Харріс з Дитячої лікарні Массачусетсу повідомив, що в США він часто бачить стійкість до антибіотиків у пацієнтів, які тривалий час перебували в лікарні з приводу хронічних захворювань. Однак той факт, що це діти, що надходять з місцевого населення з цими важкими стійкими інфекціями, дуже турбує. Якщо не докласти зусиль в цьому напрямку і не спробувати розв'язувати цю проблему зараз, бактерії продовжать поширюватися, і вони неминуче стануть новою нормою повсюдно.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон