УКР РУС
» » Ізраїль повідомляє про рідкісні побічні ефекти Pfizer/BioNTech у молодих чоловіків
Всі новини

Ізраїль повідомляє про рідкісні побічні ефекти Pfizer/BioNTech у молодих чоловіків

Нещодавно з'явилася інформація ізраїльських дослідників про те, що застосування вакцини Pfizer / BioNTech у молодих людей пов'язане з підвищеним ризиком виникнення міокардиту – запалення серцевого м'яза. Згідно з даними звіту Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю, у чоловіків у віці 16-24 роки частота таких випадків може варіювати від 1/3000 до 1/6000. Найчастіше порушення протікає у легкій формі та виліковується протягом декількох тижнів.

Вперше лікарі в Ізраїлі відзначили цю проблему у квітні, коли вони повідомили про більш ніж 60 випадках захворювання, в основному серед молодих людей, які отримали другу дозу вакцини декількома днями раніше.

Приблизно у цей же час про 14 аналогічних випадків повідомило Міністерство оборони США. У середині травня у CDC (Центрах по контролю і профілактиці захворювань) повідомляли, що також розглядають випадки міокардиту. 28 травня представники Європейського агентства з лікарських засобів заявили, що є повідомлення о 107 випадках міокардиту, що приблизно становить 1 з 175 000 введених доз. Однак в Європі відносно небагато людей молодше 30 років було вакциновано Pfizer / BioNTech.


В Ізраїлі з кінця січня проводиться вакцинація підлітків від 16 років і старше, та найближчим часом має бути прийнято рішення щодо вакцинації дітей 12-16 років. Інші країни, включаючи США і Канаду, почали вакцинацію дітей від 12 років і старше у середині травня.

На думку Дугласа Дікема, педіатра та фахівця з біоетики у Дитячій лікарні Сіетла, слід оцінювати ризик та користь. Описані випадки міокардиту протікали легко, для лікування використовувалися протизапальні препарати. У той час як COVID-19 може викликати серйозні хвороби та довгострокові ускладнення навіть у молодих людей.

Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю у січні зібрало групу під керівництвом Дрора Мевораха, керівника відділу внутрішніх хвороб Медичного центру Університету Хадасса. Меворах з колегами досліджували цю проблему. Було виявлено 110 випадків міокардиту серед 5 млн осіб, які отримали дві дози вакцини Pfizer / BioNTech за місяць до постановки діагнозу. Це може бути пов'язано з вірусними або бактеріальними інфекціями, включаючи COVID-19.

Після вакцинації частота міокардиту серед молодих чоловіків була вищою. У звіті вказується, що 90% виявлених в Ізраїлі випадків захворювання були зареєстровані у чоловіків, при цьому показник серед вакцинованих був приблизно в 5-25 разів вище фонового показника. Меворах вважає це достатньою підставою для детального вивчення зв'язку вакцини та міокардиту.

За словами Дікема, значення можуть мати й інші чинники, наприклад, повернення до активних занять спортом. В ідеалі необхідно порівняння когорти вакцинованих та невакцинованих молодих людей одночасно.

У США також досліджують випадки запалення серцевого м'яза після введення вакцини Moderna. Поки невідомо, чому застосування саме мРНК-вакцин пов'язано з підвищеним ризиком розвитку міокардиту. Згідно з однією з гіпотез, у молодих людей виробляються дуже високі рівні антитіл, що в окремих випадках може стати причиною надмірної імунної реакції, що викликає запалення серця.

Дікема каже, що медична спільнота зараз уважно ставиться до болів у грудях і інших симптомів, які виникають у молодих людей після вакцинації. Це дозволяє швидко ідентифікувати всі випадки, лікувати їх та збирати інформацію.

Одне з важливих сьогодні питань – чи може відстрочка введення другої дози вакцини знизити потенційний ризик. Такі дані можуть з'явитися найближчим часом з країн, де перерва між введенням доз була збільшена до 12-16 тижнів з міркувань збільшення охоплення населення хоча б однієї дозою вакцини. Також зараз досліджується ефективність використання більш низьких доз Pfizer і Moderna у дітей до 12 років, результати очікуються у найближчі місяці.

На думку експертів, навіть при підтвердженні зв'язку між вакциною і міокардитом, користь переважує ризики. Вакцинація забезпечує хороший захист від COVID-19, а значить – і від ризику розвитку серйозних ускладнень. Оскільки в Ізраїлі вже немає надзвичайної ситуації, можливо, найкращим рішенням буде інформування про ризики, а приймати остаточне рішення повинні батьки.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)