УКР РУС
» » Вєтнам: національні особливості стримування пандемії коронавірусу
Всі новини

Вєтнам: національні особливості стримування пандемії коронавірусу

В'єтнам – країна з населенням понад 98 млн осіб, яка розташована поруч з Китаєм і має з ним довгий кордон. До недавнього часу їй вдавалося ефективно стримувати пандемію COVID-19, попри не дуже ефективну систему охорони здоров'я. На 01.05. 2021 за весь період пандемії було виявлено менш як 3000 випадків, що становить до 1% всіх жителів країни.

Стратегія стримування пандемії

Після повідомлення про початок пандемії уряд країни оцінив можливості системи охорони здоров'я та почав вживати найрішучіші заходи щодо запобігання поширенню SARS-CoV-2.


Усі зусилля були спрямовані на підтримку жорсткого карантину та виявлення інфекційних ланцюжків. Навчальні заклади у В'єтнамі були закриті одними з перших у світі. Тритижневі локдауни в окремих селищах вводилися ще у лютому 2020 року після виявлення 10 випадків у країні.

Виявлення контактних осіб

Важливу роль у стримуванні поширення COVID-19 зіграло ретельне виявлення контактних осіб. На відміну від практики у більшості європейських країн, де реєструють тільки тих, хто безпосередньо контактував з інфікованим, у В'єтнамі виявляли всі можливі зв'язки до четвертого коліна. Всім, хто міг потенційно заразитися, обмежувалася можливість пересування та соціального контактування. Також з самого початку пандемії всі, хто в'їжджав до країни, повинні були залишатися на двотижневому карантині.

Пацієнт №17

Відразу після оголошення пандемії були перевірені всі можливі підозрілі випадки. Було виявлено всього 16 пацієнтів, та ланцюжок передачі зупинився. Пацієнткою №17 виявилася жінка, яка повернулася з Європи, де вона відвідала, в тому числі Італію та Велику Британію. Таким чином вона стала другим "нульовим" пацієнтом.

Тотальний контроль

З боку уряду був організований тотальний контроль. У країні налагоджена система стеження з представників спецслужб і добровільних інформаторів компартії, тому жоден випадок не залишався без уваги та ніхто не міг уникнути запропонованих урядом заходів.

Військова риторика у боротьбі з COVID-19

Уряд прирівняв пандемію до війни, на чому й будував свою політику. За словами Карла Тайера, професора університету Нового Південного Уельсу в Австралії, який добре знайомий з традиціями та менталітетом країни, жителі В'єтнаму завжди готові до мобілізації та заради великої ідеї можуть спокійно виносити обмеження та позбавлення.

Таким чином у країні не виникають протестні настрої, всі з розумінням ставляться до запобіжних заходів та спокійно реагують на регулярні оповіщення від МОЗ.

Новий штам

Попри вжиті заходи, з кінця квітня у країні почався різкий ріст захворюваності на COVID-19. Це пов'язано з виявленням нового штаму SARS-CoV-2 – комбінації індійського та британського варіантів. За заявою міністра охорони здоров'я В'єтнаму Нгуєн Тхань Лонга, його небезпека полягає у більш швидкому поширенні по повітрю.

Раніше в країні було виявлено чотири варіанти з Великобританії (B.1.222, B.1.619, D614G, B.1.1.7) і три – з Індії (B.1.351, A.23.1 і B.1.617.2). Дані про геном недавно виявленого варіанта ще не опубліковані.

Марія Ван Керховена, технічний керівник ВООЗ, повідомила, що поки оцінка нового варіанту вірусу, виявленого у В'єтнамі, не проводилася. Це пов'язано з недостатністю на сьогодні даних. По мірі їх надходження буде проводитися оцінка та розроблятися рекомендації.

Вакцинація

Вакцинація у В'єтнамі проводиться дуже повільно. Станом на 26.05.2021 у країні першу дозу отримало трохи понад 1% населення, другу – 0,03%. Зараз уряд В'єтнаму намагається прискорити отримання 10 млн доз вакцини в рамках схеми COVAX, а також веде переговори про пряме постачання з декількома виробниками. Поява нового штаму, поширення якого важко стримується тільки карантинними обмеженнями, свідчить про необхідність проведення більш швидкої вакцинації.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Джерело: obozrevatel.com
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Дуейн Джонсон подарував ще один автомобіль
Девід Бекхем показав свою нову іграшку – створену спеціально для нього Maserati MC20 Fuoriserie Edition
Олександр Усик познайомився з найдорожчими автомобілями сучасності
Ілон Маск став "Людиною року" за версією журналу Time
Уилл Смит признался, что хотел уйти из жизни из-за домашнего насилия в семье
Мультимедіа
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну
Загарбники раді потрапити в український полон
Росіяни дурять своїх контрактників, щоб втримати на війні в Україні (Відео)