В Одесі збитки від витоку нафтопродуктів з аварійного танкера "Делфі", який зазнав аварії в 2019 році, вже досягли $20 тисяч. Про це заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, інформує "УНІАН".
За його словами, екоінспектори проводять щоденний моніторинг стану морської води, зокрема, на наявність і кількість у ній нафтопродуктів. Також Держекоінспекція розраховує суму збитків, яка в подальшому буде стягнуто з судновласника.
"ДЕІ в Одеській області нарахувала вже близько 20 тис. дол. Методика нарахування регламентує близько 280 дол. за кілограм нафтопродуктів. Кожний витік нафти розраховується, й усі дані передаються правоохоронним органам, які здійснюють слідство та процесуальне провадження з приводу збитків, завданих державі та природі загалом", – заявив чиновник.
Мальований пояснив, що остаточні збитки будуть відомі лише після евакуації танкера з міського пляжу. У зв'язку з тим, що танкер поки залишається на місці, ще можливі витоки нафтопродуктів із відсіків і машинного відділення.
Остаточну суму збитків буде нараховано за результатами завершення робіт із підйому та буксирування судна.
Найвищі показники забруднення були в перші дні після аварії та під час штормів. Деякі розливи відбулися під час спроб підняти танкер.
Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що до кінця серпня має стати відома компанія-підрядник, яка виконуватиме роботи з евакуації затонулого танкера "Делфі". Договір повинно підписати Держпідприємство Адміністрація морських портів". За словами міністра, тепер обирають найефективніший спосіб евакуації затонулого танкера: наприклад підняти цілим чи розрізати корпус. Другий варіант Криклій назвав крайнім заходом. Попередня спроба підняти судно була невдалою, стався новий витік палива. В обласній адміністрації ситуацію з "Делфі" називають надзвичайною. Оголосили тендер на роботи: бюджет 25 мільйонів гривень. Танкер сів на мілину неподалік Одеського узбережжя наприкінці минулого року.
Джерело: 5.ua


