УКР РУС
» » "Здали непотріб – придбали ялинку": як у Чернівцях жителі багатоповерхівок сортують та продають сміття
Всі новини

"Здали непотріб – придбали ялинку": як у Чернівцях жителі багатоповерхівок сортують та продають сміття

Гроші з непотребу витратили на ялинку. У Чернівцях мешканці житлового кварталу згуртувалися та почали сортувати сміття. За пластик, папір та скло вже вторгували майже дві тисячі гривень. За ці кошти вдалося реалізувати бажання всього кварталу – купили у двір ялинку та провели новорічне свято. Як у Чернівцях сортують сміття, дізнавався журналіст "5 каналу" Анатолій Никифоряк.

"Коли робили ремонт, то купили два контейнери. Один – на звичайне сміття, другий – на пластик", – каже голова ОСББ Яна Брус. 

Уже кілька місяців як Яна викидає сміття у два контейнери. Замість звичайних смітників у її дворі встановили підземні. Ці ємності передбачені для органічних відходів. А от з іншим непотребом – виникла проблема.


"Звичайне сміття, органіку – у підземні, а відсортоване скло, папір і пластик – сюди, і поліетилен. Зручно, вдома не потримаєш довгий час", – розповідає мешканка Чернівців Зоряна Корчинська.

Сусіди порадилися й вирішили відкрити у дворі сортувальну міністанцію. Відходи почали відокремлювати – не лише задля екології, а й заради вигоди. Адже підприємство, яке утилізує сортований непотріб, за це платить.

"Паперові лотки – яйці тут були, – плов зробила, три пляшки від молока. Зразу вдома складаємо і викидаю на сортувальну станцію. Є стимул сортувати і заробляти гроші. Гроші невеликі, але в той же час це реальні гроші для загальної потреби щось придбати", – переконана місцева мешканка Тетяна Орлецька. 

До цієї справи закликали долучитися мешканців у соцмережах. Ініціативу підтримали 120 родин.

"Справді гарна ініціатива, реалізована по програмі бюджету участі, і має продовження в частині сортування сміття. Якщо люди самі поставили ціль і організувались, тоді є результат, це перший яскравий результат у межах багатоквартирного будинку", – коментує заступник міського голови Чернівців Володимир Середюк.


Сортувальня5 канал

На виручені кошти здійснили бажання всього кварталу: висадили у дворі ялинку та влаштували новорічне свято.

"Ідея зайшла. Суспільство готове більше, ніж ми чекали. Уже 4 рази здали вторсировину. За ці кошти купили ялинку, організували свято, для дітей дарунки, прикраси на ялинку. Маємо 1800 грн за 4 здачі вторсировини", – каже голова ОСББ.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, "5 канал"

[b][/b]

Джерело: 5.ua
Если вы заметили ошибку в тексте, выделите его и нажимите Ctrl+Enter
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении {days} дней со дня публикации.
Опрос
За яку партію Ви проголосуєте, якби парламентські вибори відбулися найближчої неділі?
Тарас Тополя вперше розповів, де живе після розлучення
У Німеччині відбувся найбільший рок-концерт в історії країни
Евровидение 2026: результат LELEKA и как голосовали за Украину
Тейлор Свіфт подала заявки на захист голосу та зовнішності від ШІ
Ракетна небезпека. Небо плаче — нова AI-пісня про війну в Україні
Мультимедіа
Білоруський КГБівець розговорився в українському полоні: цікаві факти
МІЛЬЙОННА БОТОФЕРМА ПОРОШЕНКА: як росіянин створив для «гетьмана» систему поширення фейків та зради (Відео)
Росія набирає в свою армію прихильників нацизму
Пленных в Попасной приказано убить (Перехоплення)
Російський загарбник залишив передсмертне послання рідному брату: закликає не їхати на війну в Україну